Portugal - Madeira kevadine lillefestival

Portugal - Madeira kevadine lillefestival

01.05.19 - 08.05.19
Giid Heigo Sahk
 Hind al 599
Ooteleht
Sellel kevadel pakub Germalo Reisid Teile erakordset võimalust veeta oma puhkus Madeira lillefestivali ajal. Aasta tähtsaim ja populaarseim üritus Madeiral toimub seekord 2. - 19. maini, kui lilleehteis on kogu pealinn Funchal. Festivali tipphetk on suur lilleparaad "Great Allegoric Flower Parade", mis toimub pühapäeval, 5. mail.

Igavese kevade saar Madeira asub keset Atlandi ookeani Aafrika läänerannikust umbes 550 km kaugusel. Oma staatuselt on Madeira Portugali autonoomne regioon. Nagu paljud saared, nii pakub ka Madeira võrreldes näiteks Mandri-Portugaliga eelkõige saartele omapärast eluviisi ja eksootikat. Madeirale omast eluviisi leidub ohtralt vanades kalurikülades, mis on peidetud dramaatiliste kaljude vahele. Madeiral on aastaringselt ideaalne kliima, mis soodustab taimede lopsakat kasvu ja taimeliikide rohkust – siin on ideaalne kasvulava taimedele, mis on kokku toodud kõikvõimalikest maailma eri paikadest. Lisaks pakub reis Madeirale võimaluse jalutamiseks piki saarele iseloomulikke levadasid ehk veekanaleid ning päikesenautimiseks kaunis keskkonnas.

Reisiinfot Madeira kohta leiate siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-FUNCHAL
Kogunemine kell 13:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Funchal kell 15:00-19:00 (kohalikud kellaajad, lennu number MYX603). Palume kontrollida kogunemise ja lennuki väljumise kellaaega vahetult enne reisi!
BEMVINDO À MADEIRA ehk teretulemast Madeirale – igavese kevade saarele! Selle reisi raames on soovijatel võimalik osa saada Madeira lillefestivalist, mis on üks värvikamaid üritusi Madeiral. 
Majutus seitsmel järgneval ööl vastavalt valikule (hotellivalik reisikava lõpus).
 
2. päev FUNCHAL JA MADEIRA KUULSAIMAD AIAD 
Pärastlõunal sõidame saare pealinna Funchali, millel vanust viissada aastat ja elanikke tänaseks 112 000. Nime sai Funchal sellest, et kunagi kasvas siin palju fenkolit (funcho). Linna asukoht on äärmiselt omapärane, kuna linn tõuseb mööda mäe nõlva mere äärest üles kuni 1200m kõrgusele. Alustame ekskursiooni kõige värvikamast vaatamisväärsusest ehk kohalikust turust – kirjud letid on täis puuvilju, juurvilju ning erinevaid maitseaineid. Seejärel külastame Blandy veinikeldrit, kus kohaliku veini degusteerimine on turistidele pea kohustuslikuks saanud ning veinikeldris kuuleme lugusid päikeselise Madeira veini ajaloost. Vaatame ka linna keskust: Munitsipaalväljakut ja Sé katedraali, mis on ehitatud 15. ja 16. sajandi vahetusel.
Seejärel suundume Madeira kuulsatesse aedadesse ning pühendume parimatele aiakunsti näidetele. Madeirale tulevad loodussõbrad tervest ilmast tihti just spetsiaalselt selleks, et vaadata Quinta do Palheiro Ferreirot, mis on siinsetest aedadest ehk kõige põnevam. Aed rajati 18. sajandil ja 19. sajandi lõpus toodi siia uued taimeliigid Aafrikast, Hiinast ja Austraaliast. Siin leidub nii rahulikke kui ka lopsaka taimestikuga nurki. Kas teate, kuidas näevad välja tärpentinipuu ja kampripuu? Aiast leiame ka 1200 kameeliat ning hästi kõrged araukaariad. Seejärel läheme Jardim Botanicosse ehk Botaanikaaeda, mis tekitab kõigis imetlust. Siia on kogutud taimed maailma erinevatest piirkondadest. Eriti pakuvad silmailu elevandijalapuud, orhideed ja draakonipuud, värviilu pakuvad asalead ja streliitsiad. Huvi pakub ka kohalik põnev taimestik (näiteks maikellukesepuu) ja söödavad taimed (näiteks kohvipuu, kiwi, mango, avokaado). 
 
3. päev VABA PÄEV VÕI SOOVIJATELE LEVADA MATK 
Soovijatele matk piki levadat (lisatasu eest). Veekanalid ehk levadad toovad vett üle mägede saare põhjaosast lõunaosasse ning jagavad seda põldudele. Levadade võrk on Madeiral tihe. Kanalid, millest mõni on ligi 400 aastat vana, on ümbritsetud lopsakast taimestikust ja kaunist maastikust. Piki levadasid kulgeb alati ka matkarada. Matkamine piki levadasid pakub tõelist naudingut aktiivse puhkuse austajale. Mitukümmend matkarada on tähistatud numbrite ja viitadega. Kitsad jalgteed, mis kohati läbivad tunneleid ja ürgmetsi, viivad koskede, mõisate või vaateplatvormide juurde. Meie levada matk viib meid Funchalist lääne poole. Jalutame läbi eukalüptimetsade ning võimalus on üsna lähedalt jälgida kohalikke majapidamisi.
Päeva teise poole võib veeta puhates basseini ääres, minna iseseisvalt matkama või hoopis džiibisafarile. Safari käigus on võimalik tutvuda saare lopsaka loodusega sõites mööda kitsaid teid ja põnevaid paiku, kuhu suure bussiga ei pääse ning võimalik on näha ka lähedamalt ehedat elu väiksemates külades.

4. päev VÄIKE LILLEPARAAD FUNCHALIS JA LAEVASÕIT MADEIRA RANNIKUL
Võtame osa väikesest lilleparaadist, kus kaunilt kostümeeritud lapsed viivad lilled nn. lootuse müürile.
Pealelõunal soovitame ette võtta väikse meresõidu Madeira rannikul, mis annab võimaluse nautida kaunist saarepanoraami ja uhkeid rannikukaljusid teisest perspektiivist (lisatasu eest). Meresõidud kestavad u 3 tundi ning tihti on võimalik retkedel jälgida vaalasid ning delfiine.
 
5. päev MONTE AED - NUNNADE ORG - SUUR LILLEPARAAD - RAHVUSÕHTU
Sõidame Montele, kus astume sisse kirikusse, mis on koduks saare kaitsepühakule – Monte Jumalaema kujule. Seejärel ootavad teid Monte aiad koos tiikide, sildade ja purskkaevudega. Siin avaneb ka võimalus sõita ainulaadse transpordivahendiga – tobbogani ehk puukelguga – umbes 2 km pikka teed mööda alla. Tobbogan on vahva puujalastega punutud kelk, millega vanasti jõukamate inimeste jalavaeva vähendati ning millega neid siis mugavasti mäest alla transporditi. Kelke juhivad kogenud mehed, kuid vaatamata sellele adrenaliini hulk Teie veres tõuseb.
Curral das Freiras ehk Nunnade org on unikaalne, looduslikult väga kaunis uhtorg. See on ühtlasi saare kõige sügavam org. Nunnade orus asusid Funchali nunnakloostri maad. Siinsed talupojad harisid põldusid ning tasusid kloostrile renti saadud saagi näol. Piraatide rünnakute ajal varjusid siia aga ka Funchali nunnad, sest teid pidi oli org kättesaamatu isegi veel kuni 20. sajandi alguseni. Edasi suundume kesklinna tagasi, et osa saada lillefestivali tippsündmusest, suurest lilleparaadist "Great Allegoric Flower Parade".
Tänase õhtu soovitame veeta reisikaaslaste seltskonnas tüüpilises kohalikus restoranis koos rahvustantsudega ja lauludega (lisatasu eest). Õhtusöögiks saab nautida espetadat ehk Madeirale iseloomulikult vardas küpsetatud värsket loomaliha koos kohapeal küpsetatud küüslaauguleivaga ning palju muud Maderialikku.

6. päev IDA-MADEIRA RING
Päevane ekskursioon annab hea ülevaate saare idapoolsest osast ning selle tüüpilistest asulatest. Esimene peatus on Camachas, mis on tuntud vitspunutiste poolest, sest just siin punutakse korve, kausse ja muid huvitavaid esemeid. Seejärel viib tee, mis on ümbritsetud eukalüptidest, madeira kadakatest ja mändidest, saare kõrguselt kolmandale tipule Pico do Arieirole (1818 m). Hea ilma korral avaneb mäelt suurepärane vaade saare kõrgeimatele mägedele ja Nunnade orule. Seejärel külastame Ribeiro Friot, kust suundume läbi Faiali Kotkaste kalju juurde, sealt edasi aga põhjarannikul asuvasse Santana külasse. Siinsed väikesed õlgkatustega majakesed on üks tuntumatest Madeira postkaartide motiividest. Jätkame teekonda mööda maalilist teed Püha Laurentiuse poolsaarele. Teel tagasi Machicosse sõidame mööda Caniçalist, mis on endine saare vaalapüügikeskus. 

7. päev VABA PÄEV VÕI SOOVIJATELE EKSKURSIOON - LÄÄNE-MADEIRA RING 
Soovijatega avastame saare lääneosa (lisatasu eest). Päeva jooksul külastame mitut huvitavat Madeira vaatamisväärsust. Päeva alguses sõidame läbi Camara de Lobosest, kus näeme rõdu, millel armastas joonistada Sir W. Churchill. Seejärel jõuame Cabo Girãosse. Siin asub kõrguse poolest teine merekalju maailmas (580 m). Järgmine peatus on idüllilises kalurikülas Ribeira Bravas, külastame tema turgu ja 15. sajandist pärit kirikut. Edasi tõuseme bussiga Encumeada mäekurule, kust avaneb vaade saare mõlemale rannikule. Tõuseme bussiga aina kõrgemale mäkke ja jõuame keskmäeplatoole – Paúl da Serrale. Loodus on muutunud – puud ja saarele omane lopsakus on kadunud ning see on asendunud kivise välja ning rohu ja põõsastikuga. Seejärel laskume külasse nimega Porto Moniz. Saare loodenurgas asuvast Porto Monizist leiame omapärased looduslikud mereveebasseinid, mis on moodustunud laavast miljoneid aastaid tagasi. Lõuna ajal soovitame proovida espadat ehk süsisaba. Seejärel sõidame piki maalilist põhjarannikut São Vicente külasse. Teel näeme vahvaid jugasid, mille rohkus ja võimsus sõltub eelnevate päevade ilmast.
 
8.päev LEND FUNCHAL-TALLINN
Vaba hommikupoolik, mil jõuate puhata basseini ääres või jalutada Funchali vanalinnas. Lend Funchal-Tallinn Funchal-Tallinn kell 13:30-21:10 (kohalikud kellaajad, lennu number MYX604).

Majutus

599
/
631
Apartement Blue Sea II 

Majutus apartemendis toitlustuseta alates
Müüdud
1 km merest
3.5 km keskusest
Toitlustuseta
Majutus 4 inimesega apartemendis 599 €* / 631 €
Majutus 3 inimesega apartemendis 629 €* / 662 €
Majutus 2 inimesega apartemendis 659 €* / 694 €
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Apartement Blue Sea II on ühe magamistoaga apartement Sao Martinhos. 
Apartemendis on kõik vajalik mõnusa puhkuse veetmiseks. Magamistoas on üks lai voodi ning elutoas lahtikäiv diivan. Olemas kööginurk (mikrolaineahi, pliit, veekeetja) ja söögilaud, diivan, TV ning rõdu.
Väikese jalutuskäigu kaugusele jääb kaubanduskeskus Forum ning hotellirajooni peatänav erinevate söögikohtadega. Kesklinn jääb 3,5 km kaugusele.

799
/
841
Apartement Sea Balcony 

Majutus apartemendis toitlustuseta
Müüdud
3 km keskusest
Toitlustuseta
2 in toas 849 €* / 894 €
3 in toas 809 €* / 852 €
4 in toas 799 €* / 841 €
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Majutus 2-4 inimesele apartemendis, toitlustuseta.
Apartement Sea Balcony asub Funchali hotellirajoonis, kesklinnast 3 km kaugusel. Ümbruskonnas on palju söögikohti ja poekesi. Apartemendis on 1 lai voodi ja 1 diivanvoodi.

799
/
841
Hotell Musa D'Ajuda 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Ooteleht
0.3 km merest
3.5 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Hommikusöök hinnas
Ühese majutuse lisatasu
263€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Hotell Musa D'Ajuda**** asub Funchali hotellipiirkonnas: lähedal palju söögikohti, hotelli kõrval suur kaubanduskeskus. Meri on vaid väikese jalutuskäigu kaugusel ning kesklinna on 3,5 km. 
Hotellis on apartemendi tüüpi toad, olemas on privaatne dušš/WC, rõdu, eraldi istumisala ja väike kööginurk. Võimalus kasutada lähedalasuva Suite Hotel Jardins D'Ajuda basseine (sise- ja välibassein).
www.hotelmusadajuda.com

899
/
946
Apartement Paraiso 

Majutus kaheses apartemendis toitlustuseta
Ooteleht
2 km keskusest
Wi-Fi
Restoran
Toitlustuseta
Konditsioneer
Ühese majutuse lisatasu
189€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Apartement Paraiso***+ paikneb Funchalis mööda ookeanirannikut kulgeva Estrada Monumentali ääres. Siin on Funchali turistlik keskus ning mitmed suuremad ja väiksemad hotellid, suveniiri- ja toidupoed. Piirkonnas on palju külalistele mõeldud infrastruktuuri. Funchali vanalinna ja ajaloolisesse keskusesse pääseb kas jalutades või liinibussiga. 
Apartement Paraiso***+ on uus ja modernne ning kaasaegselt sisustatud. Korterhotelli muudab eriti mugavaks see, et lisaks kaasaegse mööbli ja tehnikaga tubadel on otse hotelli allkorrusel ka väike toidupood, veinibaar koos kaasaostmise võimalusega ning kohvik. 
Rõdudega tubades on dušš/WC, föön, seif, telefon,  lameekraanteler. Kööginurgas on kohvi ja tee valmistamise võimalus, veekeedukann, köögitarvikud, nõud, pliit. Kõik toad on äärmiselt kaasaegsed ja mugavad.
www.madeiraparaiso.com
 

949
/
999
Hotell Dorisol Florasol 

Majutus kahese toas hommikusöökidega
Müüdud
0.3 km merest
2.5 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese majutuse lisatasu
179€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Funchali piirkond, majutus koos hommikusöökidega
Hea asukohaga lihtne 3 tärni hotell Dorisol Florasol*** asub Funchali kuurorti hotellide tänaval. Tubades on privaatne dušš/WC,  rõdu, TV. Hommikusööki pakutakse buffet stiilis.
Hotelli restoranis Metusala saate nautida rahvusvahelist kööki. Hotellis on olemas ka välibassein. Hotelli vahetus läheduses asuvad mitmed restoranid ning poed. Suur kaubanduskeskus ja kivine rand asuvad jalutuskäigu kaugusel. 
www.dorisol.com

999
/
1052
Hotell Golden Residence 

Majutus kahese toas hommikusöökidega
Ooteleht
1 km merest
4 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese majutuse lisatasu
319€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Golden Residence**** on hea asukohaga hotell Funchali hotellide rajoonis. Ümbruses on palju söögikohti ja poode, suur kaubanduskeskus 500 m kaugusel. Kuulus kivikliburand Praia Formosa jääb siit vaid jalutuskäigu kaugusele.
Majutus külgmise merevaate ja rõduga tubades. Hotellis on avarad modernselt sisustatud toad, kus on olemas privaatne dušš/WC, konditsioneer, seif, külmkapp, föön. Hotellis on Wifi leviala. Hotelliikülastajatel on võimalus kasutada nii sise- kui ka välibasseini.
www.goldenresidencehotel.com.pt
 

1049
/
1105
Hotell do Carmo 

Majutus kahese toas hommikusöökidega
Müüdud
0.5 km merest
Keskuses
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Rõduga toa lisatasu (inimese kohta)
30€
Ühese majutuse lisatasu
219€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Funchali kesklinn, majutus hommikusöökidega
Hotell do Carmo asub Funchali keskuses vanalinnas, jalutuskäigu kaugusel linna vaatamisväärsustest. Hotelli katusel on bassein ja päevitusala, sealt avanevad kaunid vaated linnale ja ookeanile. Hotellis on restoran, baar, puhkeruum ja saun. WiFi kogu hotellis. Tubades dušš/WC, telefon, televiisor.
www.hoteldocarmomadeira.com

1069
/
1125
Hotell Duas Torres 

Majutus kahese toas hommikusöökidega
Ooteleht
3.5 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Merevaate lisatasu (inimese kohta)
50€
Ühese majutuse lisatasu
339€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Hotell Duas Torres**** asub Funchali kuurorti peatänaval, Funchali vanalinnast 3,5 km kaugusel. Hotellis on välibassein.
Majutus hiljuti renoveeritud stuudiotes, kust avanevad suurepärased vaated. Rõduga tubades on olemas privaatne dušš/WC, konditsioneer, istumisnurk, laud, TV. Kööginurgas on külmkapp ja mikrolaineahi. Hotellis on tasuta Wifi leviala.
Majutus standard klassi stuudios. Lisatasu eest on võimalik tellida majutus merevaatega stuudios.

Reisi hind

Hind sisaldab:
 • Lend Tallinn-Funchal-Tallinn (Smartlynxi tellimuslend)
 • Majutus seitsmel ööl vastavalt valikule, (2-in toad)
 • Eestikeelne reisiteenindus kogu reisi vältel, giidi/grupijuhi teenused
 • Käibemaks
 • Ekskursioonid vastavalt programmile 
Lisakulud
Lisaekskursioonid:
 • Ekskursioon Levada matk 29 € (ettetellimisel ja tasumisel)
 • Ekskursioon Lääne ring 49 € (ettetellimisel ja tasumisel)
 • Rahvuslik õhtu koos õhtusöögi ja veiniga 42,00 € (tellitakse ja tasutakse reisi ajal)
 • Mereretk katamaraaniga või Santa Maria laevaga Madeira rannikul u 30,00 € (väljasõit ilma reisisaatjata, tellitakse ja makstakse kohapeal)
 • Džiibisafari u 35,00 € (väljasõit ilma reisisaatjata, tellitakse ja makstakse kohapeal)
Lisatasu eest
 • Ühene majutus 
 • Tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
Reisi hind ei sisalda tasulisi sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
 • Jardim Botanico aed 6 €
 • Quinta do Palheiro Ferreiro aed 11 €, lapsed 15-17 a 5 €
 • Veini degusteerimine Blandy veinikeldris 3,50 €
 • Monte aed 12,50 €, alla 15 a tasuta
 • Tobbogani puukelguga sõit 15,00 €
Ekskursioonide ja sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast.
 

Lisainfo

 • Kui soovite Madeiral kaasa teha planeeritud levada matka või käia mõnel päeval iseseisvalt matkamas, siis soovitame kaasa võtta mugavad kinnised jalanõud ja tuulejaki!
 • Ida-Madeira ja Lääne-Madeira ekskursioonide ajal on võimalik süüa ühiselt 3-käigulist lõunat koos veini, vee ja kohviga à 15 € (tasumine kohapeal).
 • Madeiral on kombeks jätta jootraha kohalikule giidile ja bussijuhile, samuti hotellide toateenindajale. Palume jootrahadeks arvestada 10-15 €. Restorani- ja taksoarvetele on kombeks lisada 10% jootraha.
 • Ärasõidupäeval vabastatakse hotellitoad hommikul kell 11:00. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal. Check-in tubadesse alates kell 14:00
Lennuinfo SmartLynx’i tellimuslennul:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. 
Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent kontrollitud pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm.
Toitlustus lennul: toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.
Lennukompanii Smartlynx ja Germalo Reiside tellimuslendudele on võimalik tellida pardatoitlustus ette enne reisi internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda tõenäoliselt kõigile reisijatele.
 
Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida kuni hiljemalt 48 tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehe kaudu siin>. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Portugali (Madeirale) reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 

Kaart:

01.05.19 - 08.05.19
Giid Heigo Sahk
 Hind al 599
Ooteleht
Giid
Heigo Sahk
Heigo Sahk on meie meeskonnas juba üsna Germalo algusaegadest peale ning on läbi aegade olnud üks meie paljude püsiklientide kindlaid lemmikuid. Oma kaasakiskuva ja loogilise jutuvestmisega aitab Heigo kiiresti mõista ka mitmete käänuliste ajaloo keerdkäikudega riikide kujunemislugusid, erinevate rahvaste kombeid ja harjumisi ning argipäeva...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Portugal - Madeira kevadine lillefestival

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  499
Portugal - Madeira puhkus
01.05.19 - 08.05.19
Vaata lähemalt