Ameerika Ühendriigid - Florida ja Bahama saared

Meie reisidel teenindavad Teid targad, laia silmaringiga ja hoolivad eestikeelsed giid/reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Florida isepäisusele Ühendriikide üldises mustris vihjab juba tema eriline asend kaugele väljaulatuva poolsaarena Atlandi ookeani ja Kariibi mere vahel. Siinse rahva elustiili on kujundanud pigem Kesk-Ameerika katoliiklik suheteühiskond kui Uus Inglismaa protestantlik reeglitemaailm. Kariibi mere saarte mõju on eriti hästi tunda poolsaare lõunaosas. Kaunid rannad, rikkalik loodus ning rohke tähelepanu päikese poolt on teinud Floridast Ühendriikide enim külastatud osariigi California ja New Yorgi kõrval, aastal 1949 kinnistus Floridale hüüdnimi – Päikesepaiste osariik. Mõnuleva puhkajate maailma kõrval pulseerib siin kaasaegne teadus- ja kunstimaailm – Floridas asub  USA värav tähtede juurde, Kennedy kosmosekeskus, ning rannikult võib leida rohkesti maapealsete kino-, muusika-, moe- ja muude kunstide tähtede villasid. 
Looduselamuste kõrval pakub Florida ka maitseelamusi. Kohalik floriibide nime kandev köök on kujunenud  Kariibi mere saarte, Kesk-Ameerika  ja Louisiana parimate traditsioonide segunemise tulemusel.

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-FRANKFURT-MIAMI
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis, kus kõigile reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinnast Frankfurti ja lend Frankfurt-Miami  (kohalikud kellaajad, täpsustamisel). Palume kontrollida reisi väljumise aegu vahetult enne reisi!
Tere tulemast legendaarsesse Miamisse! Linn on kasvanud tõeliseks metropoliks, mida peab oma koduks ligi 2 miljonit ameeriklast. Miami peamisteks vaatamisväärsusteks on tema kaunid rannad ja põnevad linnaosad.
Majutus Miamis hotellis*** neljal järgneval ööl. 

2. päev MIAMI
Hommikusöök. Bussiekskursiooni linnas: Coral Gables, Coconut Grove, Little Havanna, Downtown, Art Deco linnaosa ja Miami Beach. Seejärel võtame ette laevasõidu Miami akvatooriumis, et nautida linna vaateid merelt ning  vaadata maailma kuulsuste villasid. Naudime Miami vilgast ning sumedat õhtut.

3. päev MIAMI JA MERI: RAND, SEAQUARIUM 
Hommikusöök. Vaba hommik rannas. Lõuna paiku  külastame  maailma üht esimest kuulsat mereimetajate parki – Miami Seaquariumit, kus elasid TV seriaalis „Flipper“ peategelast kehastanud kuulsad delfiinid. Siin näitavad oma oskusi delfiinid, mõõkvaalad, merilõvid. Seaquariumi peale arvestame 4 tundi aega, et oleks võimalik nähe kõiki showsid. 

4. päev  MIAMI LOODUS: BOTAANIKAAED, SAFARI PARK 
Hommikusöök. Võtame ette safari Lions Country Parkis, kus on 900 looma keskel kogu maailmast.  Seejärel tutvume lõunamaiste taimedega USA  viie tuntuma botaanikaaia hulka kuuluvas Fairchildi troopilises botaanikaaias. 
Õhtul teeme soovijatega reisi Florida osa lõpetuseks Fort Lauderdalis sõidu traditsioonilise jõelaevaga mööda kanalit koos õhtusöögiga (lisatasu eest).
 
5. päev AARDED MERES JA RANNAL: KEY WEST 
Hommikusöök. Suundume filmidest tuttavale suurele maanteele Overseas Highwayle, mis kulgeb mere kohal  205 km pikkusena üle lugematute  liivaste korallsaarte - key’de. Tee lõpus ootab meid Key West, Ernest Hemingway üks kodulinnadest. Külastame tema majamuuseumit ja näeme ka Ameerika presidendi Harry Trumani Väikest Valget Maja. Öeldakse, et Florida rannikuvetes on iga saja meetri kohta üks uppunud  aardelaev. Veendume selles Mel Fisheri meremuuseumis, mis räägib meile, kuidas leiti maailma suurima uppunud aaretelaeva vrakk ja selle aarded. Me näeme neid aardeid! Jalutame imelises vanalinnas. Ööbime hotellis*** Key Westis kahel järgneval ööl.

6. päev KEY WEST - VABA PÄEV PUHKUSEKS
Hommikusöök. Vaba päev nautimaks meelelahutust, sisseostude sooritamiseks, galeriidega tutvumiseks.

7. päev LOODUSE PÄEV: EVERGLADES’I RAHVUSPARK 
Hommikusöök. Varahommikul sõidame Evergladesi. Tänane päev on pühendatud loodusele ja loodusrahvastele. Jõuame Everglades’i rahvuspargi piirile Everglades Citysse. Siin asume laevale ning teeme kaasa 1,5 h kestva 10000 saare kruiisi, mille käigus võime näha maailma ühte suurimat mangroovisalu, delfiine, alligaatoreid, lamantiine ja veelinde. Paadisõidult suundume  Miccosukee indiaanlaste külasse. Siin elavad chickee indiaanlased on seminoolide eraldiseisev haru. Siin on taasloodud indiaanlaste traditsiooniline elu, avatud on väike muuseum ning mitu korda päevas näidatakse võitlust alligaatoritega, mille oskus kulub Floridas marjaks ära.  Ööbime hotellis rahvuspargi piirkonnas.
 
8. päev ORLANDO
Hommikusöök. Asume teele Orlando poole Florida keskosas. Tutvume Orlando panoraamiga. Kunagine unine provintsilinn on tänaseks kasvanud ärikeskuseks tänu maailma suurimale meelelahutuskeskusele Walt Disney World. Orlandost edelas asub teemaparkide ja kuurortite kompleks, mille kolm tähtsamat osist on Walt Disney Resort, Universal Studios Florida ning Seaworld Orlando. 
Majutus hotellis 2-l järgneval ööl. 

9. päev TEEMAPARGID
Hommikusöök. Sellel päeval on võimalus  valida endale meelepärane atraktsioon sellest pikast nimekirjast. Teemaparkidega saab eelnevalt tutvuda veebilehtede kaudu: Walt Disney Resort, Universal Studios Florida, Seaworld Orlando - Seaworld’s  Waterpark. Universal Studios Florida on kavandatud kuulsa filmirezhissööri Steven Spielbergi poolt. 
 
10. päev TULEVIKU PÄEV: KENNEDY KOSMOSEKESKUS
Hommikusöök. Floridas asub  Kennedy kosmosekeskus. Ekskursioon keskuses võtab kogu päeva. Selle jooksul näeme kosmosesüstikut Atlantis ja muud kosmosetehikat, tutvume rakettide kosmosesse lennutamisega, teeme bussiekskursiooni mööda kosmodroomi, kus asuvad rakettide stardikompleksid ja tehnika komplekteerimise hoone, vaatame erinevaid näitusi ning filme, mis räägivad maailmaruumi hõlvamisest inimeste poolt. Majutus hotellis rannikul Cocoa Beachi piirkonnas, mida peetakse Florida idaranniku surfarite pealinnaks.
  
11. päev PALM BEACH
Hommikusöök. Sõidame piki rannikut lõuna poole.  Rikaste ja kuulsate talvekuurordi asutajaks peetakse raudteemagnaat Henry Flaglerit. Külastame Flagleri talveresidentsi - imetleme Euroopa kuningakodadest inspireeritud luksust. Kuulus Worth Avenüü on ääristatud kunstigaleriide ja moebutiikidega. Majutus Palm Beachi piirkonnas hotellis.

12. päev  PALM BEACH-LEND MIAMI-FRANKFURT
Hommikusöök. Suundume lennujaama. Lend Miami-Frankfurt

13. päev LEND FRANKFURT-TALLINN
Saabume Frankfurti. Lend Frankfurt-Tallinn.
 
 

Reisi hind

3699 €* / 3894 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele
 
Soovijatel on võimalik pikendada reisi Bahama saarte kruiisiga (hind täpsustamisel)

12. päev ASUME TEELE BAHAMALE
Hommikusöök. Sõidame Miami sadamasse ja seame end sisse kruiisilaeval. Laev väljub Miami sadamast kell 16:30. Asume teele Bahama saartele. Bahama umbes 700 saart ja saarekest moodustavad Briti Rahvaste Ühendusse kuuluva Bahama Ühenduse, mille riigipeaks on kuninganna Elizabeth II. Just ühele nendest saartest maabus Christopher Columbus oma esimesel reisil Uude Maailma. Kohalikud viidi hispaanlaste poolt ära teistele saartele ning alles 1648. aastal asustati saared uuesti brittide eestvõttel. Bahama saared asuvad Atlandi ookeanis ja on üks tuntumaid puhkuse veetmise paiku maailmas.
 
13. päev TÄIUSLIK  PUHKEMAAILM OOKEANIS: COCO CAY
Hommikusöök laevas. Kell 8 jõuab meie laev imelisse kohta - Coco Cay saarele. See väike saareke kuulub kruiisifirmale, siin on helevalge liiv, veepark ja loodusrajad - kõik, mida on vaja ilusaks puhkuseks. Võib käia snorgeldamas, teha skuutritega sõite mööda laineid ning uurida mereelu paadiretkel. Õhtul naaseme laevale, et alustada öist sõitu Bahama saarte pealinna Nassau suunas.
 
14. päev KOHTUMINE PARADIISIGA: NASSAU 
Hommikusöök laevas. Hommikul jõuab kruiisilaev Nassausse Providence’i saarel, laev maabub kai äärde. Siin selgub vastus meid  sageli vaevavale küsimusele paradiisi tegeliku asukoha kohta – saar nimega Paradiis asub Nassau linna akvatooriumis ja meil on võimalik seal  ära käia! Linnas pakutakse peale Paradiisi külastuse ka hulgaliselt muud tegevust: näiteks ekskursioon linnas, Ardastra aedade ja loomaaia külastus, sõit klaaspõhjaga paadiga, snorgeldamine, kayakiga sõitmine, veepargi külastamine. Õhtul naaseme taas oma laevale ning asume teele tagasi Miamisse.
 
15. päev LEND MIAMI-FRANKFURT
Hommikusöök laevas. Suundume Miami rahvusvahelisse lennujaama ning asume koduteele. Lend Miami–Frankfurt.
 
16. päev LEND FRANKFURT-TALLINN
Lend Frankfurt-Tallinn. 

Oluline seoses Bahama saarte kruiisiga:
 • Täpne kajuti klass ja sellest tulenevalt ka hind kinnitatakse koos tellimusega. Hind ja kajutiklass sõltub soovitud kajutite olemasolust vajalikel kuupäevadel ning broneerimise ajast. Täpse hinna selgumine võib võtta paar päeva aega, sõltuvalt kruiisilaeva kompaniist.
 • Hind sisaldab majutust valitud kajutiklassis, hommikusööke, õhtusööke.
 • Kuiisilaevadel peetakse jootraha andmist lausa kohustuslikuks. Kruiisi hind ei sisalda valikekskursioone ja lisategevusi, need tasutakse kohapeal eraldi.
 

Reisi hind

3699 €* / 3894 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele 15.jaanuarini
Soovijatel on võimalik pikendada reisi Bahama saarte kruiisiga (hind täpsustamisel)

Hind sisaldab:
 • Lennud Lufthansa liinilendudega Tallinn-Frankfurt-Miami-Frankfurt-Tallinn
 • Lennujaamamaksud seisuga jan 2017
NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustes.
 • Majutus hotellides***  koos hommikusöökidega vastavalt programmile 2-kohalistes tubades
 • Bussi kasutamine vastavalt programmile 
 • Giiditeenus
Lisatasu eest võimalik:
 • Ühene majutus (hind täpsustamisel) €
 • Tervisekindlustus al. 42,48 € (kuni 65 a, vanematele kõrgemad tariifid, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Esta vormistamine 20 € 
Reisi hind ei sisalda järgnevaid sissepääse ja pileteid:
 • Kosmose keskuse külastus ca 120 USD (ettetellimisel, tasumisel kohapeal)
 • Sõit paadiga rahvuspargis 35 USD 
 • Hõljuk
 • Hemingway maja 11 USD
 • President Trumani Väike Valge Maja 16 USD
 • Mel Fisheri meremuuseum 12.50 USD
 • Laevasõit Miami lahel 26 USD
 • Seaquariumi külastus 45 USD
 • Fairchildi botaanikaaed 25 USD
 • Lions Country Park safari 19 USD
 • Laevasõit 45 USD
 • Teemapargid ca 90 USD park
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

Palume meile kuu enne reisi teada anda passinumber ja kehtivuse aeg!
 
Eesti kodaniku e-passi kohta saab lisainformatsiooni Kodakondsus- ja Migratsiooniametist:
http://www.pass.ee/index.php/pass/est/mis_on_pass__1

Kuna USA-s moodustab suure osa teenindajate sissetulekust jootraha, on selle andmine nii pakikandjale, ettekandjale, kelnerile, taksojuhile kui teistele teenindajatele kohustuslik (kohalikule reisiesindajale ja bussijuhile arvestada ca 50 USD inimese kohta, kogutakse kogusummana). Samuti jäetakse hotellist lahkumisel dollar või paar toateenijale. Tasub tähele panna, et poodides ja restoranides on hinnad ilma kohalike maksude/jootrahadeta (arvele võib seetõttu lisanduda kuni 20% sõltuvalt osariigist).

USA-s on pistikupesad meist erinevad ja seetõttu soovitame reisi ajaks kaasa võtta adapter.
Raha soovitame kaasa võtta vähemalt 500 USD. 
Kaasa võtta ravimid, mida kasutate (originaalpakendis).
 
Lennuinfo Lufthansa liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Lisaks võib võtta ühe väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat, vihmavari). Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lühikesel lennul sisaldub hinnas väike külm suupiste ja joogid.
Pikal lennul sisaldub hinnas soe toit ja joogid.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA! 

Viisa ja dokumendid

Eesti kodanikud saavad teatud tingimustel sõita Ameerika Ühendriikidesse viisavabalt.

 Vajalikud dokumendid riiki sisenemiseks:
 • BIOMEETRILINE pass, kehtiv veel 6 kuud pärast reisi lõppu
 • Kehtiv elektrooniline reisiluba (ESTA), reisiluba tuleb kindlasti välja printida!
 • Electronic System for Travel Authorization: https://esta.cbp.dhs.gov. NB! menüüst on võimalik valida eestikeelne versioon, kuid vastata tuleb ainult INGLISE KEELES.
Elekrooniline reisiluba on ESTA tasuline 
Juhul kui soovite, et Germalo vormistab ESTA loa, palume meile teatada augusti lõpuks selle vormistamiseks oma mõlema vanema ees- ja perekonnanimi, reisija töökoht, reisija töökoha aadress, reisija amet, sünnikoht ja kodune aadress.
 • Estat ei ole võimalik taodelda kui olete alates 1.märts 2011 külastanud Iraani, Iraaki, Sudaani, Süüriat. Sel juhul tuleb kontakteeruda USA saatkonnaga viisa taotlemiseks.
 • Edasi-tagasi kinnitatud piletid
Lisainformatsioon/tingimused: http://estonian.estonia.usembassy.gov/viisad.html
 • Täidetud I-94W ankeet (ankeedid täidetakse lennu ajal ning on mõeldud piirivalvele piiripunktis esitamiseks)
 • Tingimused ning lisainformatsioon:
http://estonian.estonia.usembassy.gov/viisad.html
http://www.vm.ee/est/kat_428/3835.htmlv

Kaart:

10.04.18 - 25.04.18
 Hind al 3699
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Ameerika Ühendriigid - Florida ja Bahama saared

Vaata reisist pilte