Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Baskimaa ja Gaskoonia - palverändurite ja musketäride jälgedes

Kõrghetked: Andorra Vürstiriik, Carcassonne, D’Artagnani sünnilinn Lupiac, La Rhune mäetipp, imeline Baski rannik ja San Sebastian, Guggenheimi muuseum, Altamira koopad.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 27.08.11-03.09.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 904.70 €
Prindi

Üldinfo

Reis Prantsusmaale ja Hispaaniasse – reis paikadesse, kus näeme rahulikku, lõunamaiselt natukene ligadi-logadi kulgevat elu. Meie reisiteele jäävad killuke Provence’i ja Püreneed, Baskimaa ja Aragoonia. Keegi ei kiirusta siin liigselt, kuid kõik toimib. Külastame Prantsusmaa hubaseid väikeseid linnakesi. Vahemere äärest sõidame edasi aga hoopis Biskaia lahe ääres asuvale Baskimaale. Biskaia lahelt tulev niiskus hoiab Baskimaa ilmastiku palju jahedama Hispaania sisemaa kliimast. Kõikjal laiuvad tihedalt puudega kaetud mäed, rannaäär on täis plaaže, ajaloolisi vaatamisväärsusi ja sõbralikke linnakesi. Reis tõelisele reisigurmaanile mööda veidi vähem sissekäidud radu!

Meeleolukat lugemist Gaskoonia ja Baskimaa kohta leiate meie reisikirjast siit >
Gaskoonia ja Baskimaa
„Les Trois Mousquetaires avec un Basque“ elik „Kolm musketäri ja üks bask“

 

Giid

Reisil on giidiks Enriko Talvistu
Enriko Talvistu on kunstiajaloolane – seda nii ihult kui hingelt. Hinnates kõrgelt nii Euroopa vanimate kultuuride saavutusi ja iidseid kultuuriväärtusi kui ka kaasaegset maailma tipparhitektuuri ning disaini, on Enriko poolt meie reisiseltskondadele räägitavad lood äärmiselt paeluvad. Enriko oskab keerulistest asjadest väga lihtsalt ja selgelt rääkida, teha järeldusi ning moodustada juhtlõngadest terviku ehk siis viia õiged otsad omavahel kokku. Enrikot kuulates tekib enamasti tunne justkui kuulaks raadiost parimaid kuuldemänge, igal teemal on põnev ülesehitus – algus, teema arendus, kulminatsioon. Enriko lemmikud reisisihtkohad muu hulgas on kahtlemata Barcelona ja Kataloonia. Atlandi ookeani äärne Baskimaa, teda paeluvad Portugali maadeavastajate kuulsusrikkad lood ja Veneetsia lõpmatud arhitektuuri- ja kultuuriväärtused.
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-BARCELONA

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 13:15. Otselend Tallinn-Barcelona kell 15:10-18:10 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida väljalennu aega vahetult enne reisi!
Sõidame Andorrasse ning majutume Andorra La Vella kesklinna hotellis***.

 

2. päev ANDORRA VÜRSTIRIIK – PÜRENEED – CARCASSONNE

Hommikusöök hotellis. Hommikune jalutuskäik kõrgete mägede vahele surutud Andorra La Vella linnas. Näeme linna peaväljakut, pisikest parlamendihoonet ja kirikut. Andorra on kaubanduse paradiis ning ohtrates poodides ja kaubamajades müüakse ehteid, kelli, spordivahendeid, tehnikat ja muid luksuskaupasid. Jätkame siit oma teekonda ning möödudes üle mägede mitmetest Andorra suusakeskustest jõuame Prantsusmaale. Oleme iidsete katarite maal ning külastame katarite viimast ning ühtlasi kuulsaimat kindlust Château de Montséguri. Meie teekond jätkub mööda Languedoc Roussilloni maakonda ning jõuame õhtuks Carcassone’i, mis on üks paremini säilinud keskaegseid kindluslinnasid Prantsusmaal. Majutus hotellis** Carcassone’i linnamüüride jalamil. Jalutame kaunilt valgustatud õhtuses Carcassone’i linnas.
 

3. päev LUPIAC – TILLAC – BASSOUES

Hommikusöök hotellis. Meie teekond jätkub suunaga Baskimaa poole peatudes teele jäävates kaunites väikestes prantsuse külades. Kerge jalutuskäik keskaegses Tillac’ külas. Seejärel peatume Bassoues’, et lõunastada kohalikus restoranis ja veidi siingi ringi uudistada. Jõuame Lupiaci, mis saab uhkustada uhke musketär D’Artagnani sünnilinnana. Alexander Dumas romaani peategelase prototüübiks oli Charles de Batz de Castlemore. Dumas kirjutas romaani „Kolm musketäri“ aastal 1844, kui oli lugenud 150 aastat varem ilmunud d’Artagnani memuaare. Siin on väike musketäride muuseum. Vaatame, kus asub Castelmore’i loss. Jõuame Biskaia lahe äärde uhkesse šikki ja kammerlikku Biarritzi kuurortlinna ning majutume kesklinnas hotellis***. Soovijatel on võimalus õhtul linnas jalutada ja nautida kuurordi melu.
 

4. päev BIARRITZ – LA RHUNE – HONDARRIBIA – SAN SEBASTIAN

Hommikusöök hotellis. Sõidame Biarritzi majaka juurde, kust avanevad tõeliselt uhked vaated ookeanile ja linnale. Muuseas - ühtlasi oleme jõudnud Baskimaale, sest territoriaalselt on Baskimaa jaotunud kahe riigi vahel. Sõidame 1924 aastast pärit hammasratasraudteel 905 m kõrgusele La Rhune tippu, et nautida selge ilmaga vaadet pea tervele Baskimaale. Siit avaneb vaade seitsmele Baski provintsile, samuti Püreneede teistele tippudele ja baski rannikule Biarritzist San Sebastianini. Peatume Sarès, mis on väike piiriküla siin Püreneede jalamil. Ületame riigipiiri ja peatume Hondarribia armsas linnakeses. Külastades just selliseid armsaid baski linnasid, saame aimu baskide mõttelaadist ning eluviisidest. Jätkame sõitu ning jõuame San Sebastiani. San Sebastian ehk baski keeles Donostia asub maaliliselt hobuserauakujulise lahesopi ääres ning on baskide üks tähtsamaid keskusi. Pooleldi naljaga öeldakse isegi, et siin elavad baskiks olemist kõige tähtsamini võtvad inimesed. Linn ise on kaunis – pariisilikud bulvarid kõrgete plataanidega, elegantne rannapromenaad ümber merekarbikujulise ranna ja hubased kohvikud. Siin peetakse San Sebastiani kuulsat filmifestivali ning peetakse au sees baski kulinaarseid traditsioone. Kohalikud pintxos ehk hispaaniapäraselt tapas ehk eesti keeles suupisted, mis on serveeritud pikkadel kohvikulettidel, viivad lihtsalt keele alla. Majutume kolmel järgneval ööl Baskimaal piiril Castro Urdialeses rannahotellis***. Castro Urdiales on võluv keskaegne linn, mis tänu oma ilusale liivarannale, paljule kalarestoranidele ning meeldivale olustikule, on suviti populaarne puhkuse veetmise koht.
 

5. päev BILBAO – GUERNICA – BERMEO - BIZKAYA SILD

Hommikusöök hotellis. Sõidame Bilbaosse. Bilbao tunnuslause on „Alati sinu südames“ ehk baski keeles Beti zure bihotzan. Kui veel mõnikümmend aastat tagasi võis Bilbaod pidada vaid tööstuslikuks sadamalinnaks, siis peale seda kui 1997 aastal avati siin ameeriklase Frank O.Gehry projekti järgi ehitatud suursugune ja absoluutselt imepärane titaanfassaadiga Guggenheimi kaasaegse kunsti muuseum, on kogu linn väljateenitult saanud endale moodsa kunstimetropoli aura. Külastame maailmakuulsat Guggenheimi kaasaegse kunsti muuseumi. Jalutame südalinnas ning uudistame modernset Zubizuri jalakäijate silda. Vaba aeg ja lõunaaeg Bilbao vanalinnas. Pealelõunal külastame Bilbao lähedal asuvat Guernica linna, mille on kuulsaks joonistanud Pablo Picasso. Sakslaste pommirünnak hävitas linna 2. maailmasõja alguses ning see koletu tegu inspireeris Picassot maalima legendaarset "Guernica hukku". Tänane Guernica sobib aga ka lihtsalt baski linnade ilu näiteks. Guernicas asub baskide kõige tähtsam sümbol, igivana tamme – Guernikako Arbola – tüvi, mille alla kogunesid baskide vanemad. Bermeo on traditsionaalne baski kaluriküla. Miks mitte just siin astuda sisse mõnda vahvasse kalurikõrtsi ja degusteerida kohalikku valget, kergelt kihisevat, veini txacoli? Päeva lõpus uudistame põnevat Bizkaya transpordisilda (Unesco), mis on rajatud 19. sajandi lõpus Bilbao suudmealale Gustav Eiffeli jüngri Alberto Palacio poolt.
 

6. päev ALTAMIRA KOOPAD – SANTILLANA DEL MAR - EL CASTILLO KOOPAD

Hommikusöök hotellis. Püreneed on teadaolevalt Euroopas üks vanima inimasustusega paiku. Sõidame Santillana lähistele, kus külastame kuulsa Altamira koopa reproduktsiooni. Kuni veel 1982 aastani oli võimalik vaadata ka alles 1879 aastal avastatud originaalseid koopamaalinguid, siis kõik massiliste külastustega loomulikult kaasnevad nähud muutusid liigagi ohtlikuks maalingutele ning koobas suleti üldsusele. Küll aga vaid paarisaja meetri kaugusele originaalist ehitati identne muuseum-koobas, mis võimaldab külastajatel aimu saada nendest paleoliitilistest joonistustest, mida on nimetatud ka paleoliitikumi Sixtuse kabeliks. Näeme kuidas kujutati põtru, metssigasid, biisoneid ja hobuseid 15000 aastat tagasi. Muuseas, omal ajal oli ka Pablo Picasso nende koopamaalingute suurim austaja. Pärastlõunal külastame El Castillo koopaid, kus saame näha nüüd juba originaalseid eelajaloolisi koopamaalinguid. Siin leiame umbes 150 erinevat figuurjoonistust.
 

7. päev PAMPLONA – SOS DEL REY CATOLICO

Hommikusöök hotellis. Võimalus veeta esimese poole päevast rannas või uudistada ringi Castro Urdialeses. Keskpäeva paiku jätkame oma ringreisi sõiduga Pamplonasse, mis on endine Navarra pealinn ning kus igal aastal juulis peetakse kuulsat härjajooksu ehk siis peetakse Los Sanferminese fiestat. Edasi jõuame Sos del Rey Catolico linna. Siin sündis 1452. aastal Fernando el Católico - mees, kellest kunagi sai ühtse Hispaania esimene katoliiklik kuningas. Jätkame oma retke Hispaanias Aragonis.  Majutume Huescas hotellis***.
 

8. päev CASTILLO DE LOARRE KINDLUS, LEND BARCELONA-TALLINN

Hommikusöök hotellis. Vaatame 11. sajandi lõpul rajatud Castillo de Loarre kindlust, mille nimi tuleb ibeeri keelest (Loarri) ja tähendab kaljul asetsevat kindlust. Sõidame Barcelona lennujaama. Lend Barcelona-Tallinn kell 19:00-23:59 (kohalikud kellaajad).
 

Reisi hind

894,70 EUR* / 941,42 EUR
13 999 EEK* / 14 730 EEK
Reisi hinnale lisandub ja Estonian Airi kütuselisamaks 10 EUR.


Reisi lõplik hind

904,70 EUR* / 951,42 EUR
14 155,48 EEK* / 14 886,49 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele.
 

Hind sisaldab

* Lennupilet Tallinn-Barcelona-Tallinn
* Lennujaamamaksud ja käibemaks
* Toitlustus lennukis (suupiste ja jook)
* 1 öö Andorra La Vellas hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök
* 1 öö Carcassonne’s hotellis (2-in toad), 1 hommikusöök
* 1 öö Biarritzis hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök
* 3 ööd Castro Urdiales hotellis*** (2-in toad), 3 hommikusööki
* 1 öö Aragonis hotellis (2-in toad), 1 hommikusöök
* Sõit kõigi mugavustega bussis
* Eestikeelne reisiteenindus ja ekskursioonid kogu reisi vältel
 

Lisakulud

Lisatasu eest võimalik:
* Ühene majutus hotellides terve reisi vältel
* Tervisekindlustus al 8,05 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!

 

Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste objektide piletite hinnad (hinnad täpsustamisel):
* Montseguri kindlus u 5 EUR
* La Rhune rong 17 EUR
* Guggenheimi muuseum Bilbaos 11 EUR (grupihind)
* Altamira koopad 3 EUR
* El Castillo koopad 3 EUR
* Loarre kindlus
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Oluline teada:
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii
Reis Gaskoonia, Carcassonne
Reis Gaskoonia, Carcassonne
Reis Baskimaa, Hondarribia
Reis Baskimaa, Hondarribia
Reis Gaskoonia-Baskimaa, Gernika
Reis Gaskoonia-Baskimaa, Gernika
Reis Gaskoonia-Baskimaa, Biarritz
Reis Gaskoonia-Baskimaa, Biarritz
Reis Gaskoonia, Lupiac
Reis Gaskoonia, Lupiac
Reis Gaskoonia-Baskimaa, Biarritz
Reis Gaskoonia-Baskimaa, Biarritz
Reis Gaskoonia-Baskimaa, Bera
Reis Gaskoonia-Baskimaa, Bera
Reis Baskimaa, Castro Urdiales
Reis Baskimaa, Castro Urdiales
Reis Gaskoonia-Baskimaa, Belmeo
Reis Gaskoonia-Baskimaa, Belmeo
Reis Gaskoonia-Baskimaa, Bilbao
Reis Gaskoonia-Baskimaa, Bilbao
Reis Gaskoonia-Baskimaa, Loare
Reis Gaskoonia-Baskimaa, Loare
Reis Gaskoonia-Baskimaa, Bilbao
Reis Gaskoonia-Baskimaa, Bilbao
Reis Gaskoonia-Baskimaa, Rhune
Reis Gaskoonia-Baskimaa, Rhune