Hispaania - Baskimaa kultuuri- ja puhkusereis

Hispaania - Baskimaa kultuuri- ja puhkusereis

Reis Hispaaniasse – reis paikadesse, kus näeme rahulikku, lõunamaiselt kulgevat elu Biskaia lahe ääres asuval Baskimaal. Kõikjal laiuvad tihedalt puudega kaetud mäed, ajaloolised vaatamisväärsused ja sõbralikud linnakesed. Sellel müstilisel rahvusel on omapärane ja salapärane ajalugu. Kõigele lisaks põnev köök ja erilised veinid.  Reis tõelisele reisigurmaanile mööda veidi vähem sissekäidud radu!

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-FRANKFURT-BILBAO  - VITORIA GASTEIZ
Kogunemine kell 04:45 Tallinna lennujaama Germalo Reiside teeninduspunktis, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Frankfurt kell 06:10-07:40 ja Frankfurt-Bilbao kell 11:30-13:35 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid LH885 ja LH1142). Palume kontrollida väljalennu aega vahetult enne reisi.
Majutus kuuel järgneval ööl Baskimaa pealinnas hotellis Sercotel Boulevard Vitoria****
Baskimaa pealinn Vitoria - Gasteiz on tuntud oma kauni vanalinna ja võimsa keskaegse linnamüüri poolest. Ülikool, kunsti- ja muusikafestivalid annavad linnale erilise aura.
 
2. päev PÄEV TÄIS MAITSEID: BASKIMAA JUUSTUD - RIOJA VEINID 
Hommikusöök. Tutvume Baskimaa juustuvalmistamise traditsioonidega. Siinsed juustud valmivad tavaliselt lambapiimast. Rioja on ajalooline ja rahvusvaheliselt Hispaania tuntuim veinivalmistamise piirkond. Uurime sajanditevanuseid traditsioone ja uue tehnoloogia kasutamise võimalusi veinitootmises. Degusteerime tammise maitsega Tempranillo viinamarjadest valmistatud veine.
 
3. päev BILBAO - BIZKAYA
Hommikusöök. Suundume Bilbaosse. Linna tunnuslause on „Alati sinu südames“ ehk baski keeles „Beti zure bihotzan“. Kui veel mõnikümmend aastat tagasi võis Bilbaod pidada vaid tööstuse- ja sadamalinnaks, siis peale 1997. aastal avatud ja ameeriklase Frank O. Gehry projekti järgi ehitatud ulmelist titaanfassaadiga Guggenheimi kaasaegse kunsti muuseumit, on linn väljateenitult saanud endale moodsa kunstimetropoli aura. Jalutame südalinnas ja uudistame modernset Calatrava projekteeritud Zubizuri jalakäijate silda. Võimalus külastada muuseume ja nautida linnale iseloomulikku atmosfääri. Vaatama Bizkaya transpordisilda (UNESCO), mis on ehitatud 19. sajandi lõpus Bilbao lähistele Nervioni jõe suudmealale Gustav Eiffeli järgija Alberto Palacio poolt. 

4. päev  PAMPLONA 
Hommikusöök.  Sõidame Navarra pealinna Pamplonasse, kus igal aastal juulikuus korraldatakse kuulsat härjajooksu ja peetakse San Ferminese fiestat. Pamplona on ka peatuspaik kuulsal Santiago palverännuteel, mis kulgeb Prantsusmaalt läbi Püreneede Loode Hispaanias paiknevasse Santiago de Compostelasse, kuhu on maetud Hispaania patrooni Püha Jaakobuse säilmed. 
 
5. päev BIARRITZ - HONDARRIBIA - SAN SEBASTIAN
Hommikusöök. Sõidame ookeani kaldale Biarritzi majaka juurde ja imetleme prantsuse keiserliku kuurortlinna panoraamvaadet. Peatume Hondarribia piirilinnakeses. Külastades just selliseid väikeseid baski linnu, saame aimu baskide mõttelaadist ja eluviisist. Jõuame San Sebastiani. San Sebastian ehk baski keeles Donostia asub maaliliselt hobuserauakujulise lahesopi ääres ja on baskide üks tähtsamaid keskusi. Pooleldi naljaga öeldakse isegi, et siin elavad baskiks olemist kõige tähtsamaks pidavad inimesed. Linn ise on kaunis – kõrgete plataanidega pariisilikud bulvarid, elegantne rannapromenaad ümber merekarbikujulise lahesopi koos kaldapealsete kohvikutega. Linnas peetakse San Sebastiani kuulsat filmifestivali ja hoitakse au sees baski gastronoomia traditsioone. Kohalikud pintxod, hispaaniapäraselt tapas ja eesti keeles suupisted on serveeritud pikkadel baarilettidel ning viivad lihtsalt keele alla. 
 
6. päev BERMEO - GERNIKA 
Hommikusöök. Bermeo on traditsiooniline baski kaluriasula, kus on võimalik näha nii vana sadamat kui käia kohalikus meremuuseumis. Külastame Gernika - Lumo linna, mille on kuulsaks maalinud Pablo Picasso. Teise maailmasõja alguses hävitas sakslaste pommirünnak linna ja see sündmus inspireeris Picassot maalima legendaarset „Gernika hukku“. Tänane Gernika on baskide jaoks igati sümboolse tähendusega. Siin asub Vizcaya provintsi parlament ja baskide tähtsaima sümboli, igivana tamme – Gernikako Arbola tüvi, mille alla baskide vanemad nõu pidama kogunesid. Külastame veini- või siidrimõisat, et degusteerida valget ja kergelt kihisevat kuiva veini nimega txacoli või siidrit, baskide lemmikjooki.
 
7. päev LEND BILBAO–TALLINN

Hommikusöök. Vaba hommik ning seejärel suundume Bilbao lennujaama. Lend Bilbao-Frankfurt kell 14:25-16:30 ja Frankfurt-Tallinn kell 21:00-00:15 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid LH1143 ja LH884).

Reisi hind

879 €* / 925 €
*Soodushind kehtib korduvreisijatele

 Hind sisaldab:
 • Lennupilet Tallinn-Frankfurt-Bilbao ja Bilbao-Frankfurt-Tallinn (Lufthansa liinilennud)
 • Lennujaamamaksud ja käibemaks
 • 6 ööd hotellis**** (2-in toad), 6 hommikusööki 
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • Eestikeelne reisiteenindus ja ekskursioonid kogu reisi vältel
Lisakulud
Lisatasu eest võimalik
:
 • Ühene majutus hotellides terve reisi vältel 170 €
 • Tervisekindlustus al 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste objektide piletite hinnad:
 • Guggenheimi muuseum Bilbaos 13 € 
 • Veinimõis 8 €
 • Juustufarm 7 €
 • Veini degusteerimine Riojas 14 € 
 • Sild 7 € 
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

Lennuinfo Lufthansa liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Lisaks võib võtta ühe väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat, vihmavari). Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub väike külm suupiste ja joogid.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Kaart:

03.05.18 - 09.05.18
Giid Triinu Borga
 Hind al 879
Ooteleht
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Hispaania - Baskimaa kultuuri- ja puhkusereis

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  759
Hispaania - Costa Brava ja Kataloonia
08.05.18 - 15.05.18
Giid Mirjam Somelar
1 vaba koht
Vaata lähemalt
Hind al  599
Hispaania - Costa Brava puhkus
08.05.18 - 15.05.18
1 vaba koht
Vaata lähemalt