Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Iisrael - Jordaania

Kõrghetked: Õlimägi, Nutumüür, vanalinn Jeruusalemmas, Petlemm, Jeeriko ja Surnumeri, Kumrani koopad, unikaalne kaljulinn Petra, Vana-Rooma linn Gerasa, Kuningate tee.
Transport: lennuk/buss/lennuk
 
Aeg: 14.04.11-21.04.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 894.70 €
Prindi

Üldinfo

Kutsume Teid reisile kultuuriajaloo juurte juurde. Sellel marsruudil on ühendatud kaks huvitavat Lähis-Ida maad. Iisrael ja Jordaania on mõlemad pindalalt väiksed ja mägised maad, tõeliselt kontrastide rohked. Iisrael on paljude kultuuride, religioonide ja rahvaste ristumiskoht. Iisrael on Püha Maa, kus igal kivil on rääkida oma lugu... Iisraeli-Jordaania ringreis tutvustab Teile selle piirkonna kultuurilugu mitmetahuliselt. Olles kunagi olnud ühenduslüli varajaste Egiptuse ja Mesopotaamia kõrgkultuuride vahel, mõjutasid Lähis-Ida kultuuri hiljem nii kreeka ja rooma kultuur kui ka bütsants ning siit läks läbi ristisõdijate tee.

1.päev TALLINN - OVDA
Kogunemine 07:30 Tallinna lennujaamas. Lend Tallinn-Eilat OV8301 10:10-15:00 (Ovda lennujaam). Lennuaeg täpsustunud 08.03. Palume kontrollida lennuki väljumise aegu vahetult enne reisi!
Seejärel sõidame läbi kõrbe, jõuame Surnumere äärde, mis asub ligikaudu 408 m allpool merepinda. Järve soolasisalduseks on 25% (maailma kõrgeima soolasisaldusega veekogu). Muistsed inimesed kutsusid seda Soolamereks. Kohalikud kutsuvad seda tänase päevani nii. Majutus ja õhtusöök Surnumere ääres hotellis***.

2. päev MASSADA - EIN GEDI - KUMRAN
Hommikusöök hotellis. Hommikune suplus Surnumeres. Külastame Massadat, mis on kantud UNESCO maailmapärandisse. Gondeltõstukiga tõuseme mäele ja külastame kuningas Herodese ajal ehitatud kindlust. Seejärel külastame Ein Gedi kibbutsit, jalutame sealses botaanikaaias, imetleme eksootilisi taimi. Vaatleme Kumrani (Qumran) koopaid, kust leiti Surnumere kirjarullid, mis on vanimad teadaolevad Vana Testamendi raamatute tekstid. Õhtuks jõuame Jerusalemma. Majutus ja õhtusöök hotellis***

3. päev JERUUSALEMM
Hommikusöök hotellis. Hommikupoolikul imetleme Õlimäelt pühale linnale avanevaid imeilusaid vaateid. Külastame Ketsemani aeda. Suundume Jeruusalemma vanalinna – vaatame Nutumüüri. Jalutame Jeesuse kannatusteteel Via Dolorosal – Kolgata teel - kuni Püha Hauakirikuni. Via Dolorosa on kitsas vanalinna tänav, mida mööda pidi Jeesus oma risti kandes hukkamispaigale minema. Seejärel jalutame läbi Juudi ja Armeenia linnaosa. Suundume kuulsale Siioni mäele - viimse õhtusöömaaja toimumispaika. Seejärel bussiekskursioon uues Jeruusalemmas. Majutus ja õhtusöök samas hotellis.

4. päev JEERIKO – PETLEMM - AMMAN
Hommikusöök hotellis. Sõidame Petlemma, kus kristliku traditsiooni järgi sündis Jeesus. Petlemm asub Jerusalemma lähistel, olles tänasel päeval koduks palestiinlastele. Külastame Kristuse Sünnikirikut. Seejärel on meil plaanis külastada Jeeriko linna - paika, mis rajati ca 7000 a eKr, mis on maailma vanim linn. Samuti on Jeeriko maailma madalaimal kohal asuv linn. Jeerikot on korduvalt hävitatud ja taaskord ehitatud. Tänapäeval on Jeeriko väike araablaste linn. Sõidame kondeltõstukiga nn kiusatuse mäele, imetleme vaateid Jeeriko linnale. Ületame Iisrael-Jordaania piiri. Majutus ja õhtusöök hotellis*** Ammanis.

5. päev AMMAN - JERASH - AJLUN - AMMAN
Hommikusöök hotellis. Külastame Ammani kõrgeima künka otsa rajatud vana tsitadelli. Siit avaneb suurepärane vaade Ammani vanalinnale.
Soovijatega sõidame Ammanist (lisatasu eest) Jerashi linna, mis on tänapäeval üks paremini säilinud kreeka-romaani linnasid. Olles tänapäeval tuntud ka idamaade Pompeij nime all, on ta Dekapolise kõige paremini säilinud linn. Dekapolis ehk kümnelinnamaa oli 10.st rooma riigi linnast koosnev konföderatsioon. Vana-Rooma nimega Gerasa (Jerash) oli aastasadu liiva alla mattunud ning viimase 70 aasta jooksul jällegi päevavalgele toodud. Gerasa toob meieni pea täiuslikult säilinud antiikse linna oma teatri, sammastega allee, templite ja kirikutega.
Külastame 12.sajandist pärit Ajlouni kindlust, mis asub maaliliselt rohelusse mattunud mäe otsas. See kindlus on üks väheseid, mis ehitati ristisõdijate vastu, kes ründasid lõunast - Kerakist ja BIsanist läänes.
Õhtuks naaseme Ammanisse, majutus ja õhtusöök samas hotellis Ammanis.

6. päev KUNINGATE TEE: MADABA – NEBO MÄGI – KERAK -PETRA
Hommikusöök hotellis. Lahkume Ammanist ning võtame suuna taas Lõuna - Jordaaniasse.
Madabas külastame kreeka ortodoksi kirikut, kus näeme 6. sajandist pärit mosaiiki, millel on kujutatud väga detailitruult Jeruusalemma ja Püha Maa tähtsamad paigad kuni Niiluse deltani välja.
Edasi sõidame Nebo mäele ning nagu kunagi Mooses, vaatame meiegi Nebo mäelt Püha Maa poole. Traditsiooni kohaselt ongi just siin Moosese hauapaik.
Külastame Keraki hästisäilinud ristirüütlite kindlust. Näeme ka Shawbaki kindlust. Õhtuks jõuame Petrasse. Majutus ja õhtusöök hotellis*** Petras.

7. päev PETRA
Hommikusöök hotellis. Läbi kitsa kuristiku - El Siqi - siseneme kuulsasse kaljulinna Petrasse. Seda araabia nabatealaste poolt 2000 a tagasi rajatud maailmaimet ei kutsuta põhjuseta roosaks linnaks. Petra avaneb meie ees justkui oleks see siia võlutud. Roosakast liivakivist hauafassaadid, 4000 inimesele mõeldud teater ja suursugune tempel on meie ees hingematvas kõrbemaastikus. Samuti võlvitud väravad ja sammaskäigud ning kaljuseintesse tahutud veetrassid. Suur kõrberahvas nabataealased olid tuntud oma oskuse poolest erinevate veetehnoloogiate rakendamisel. Iidsete nabatealaste leiutatud viisi, kuidas lähedalolevast ojast vett koguda ja säilitada, pani aluse selle kõrbelinna rikkusele. Kaljulinn Petra on valitud 7 uue maailmaime hulka.
Majutus ja õhtusöök hotellis*** Aqabas. Õhtul võimalik puhata hammamis (lisatasu eest).

8. päev LEND EILAT (OVDA) -TALLINN
Hommikusöök hotellis. Ületame Jordaania-Iisraeli piiri.
Transfeer lennujaama. Lend OV8302 Eilat (Ovda lennujaam)-Tallinn kell 16:00-21:00.

Reisi hind

894,70 EUR* / 942,06 EUR
13 999 EEK* / 14 740 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele.

Hind sisaldab

* Lennupilet Tallinn-Eilat (Ovda)-Tallinn
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* Majutus vastavalt programmile Iisraelis ja Jordaanias ***, 2 in toad
* Hommikusöögid ja õhtusöögid hotellides nagu programmis märgitud
* Eestikeelse giidi/reisisaatja teenused kogu reisi vältel
* Jordaania viisa vormistamine (VIISA VORMISTAMISEKS PALUME MEILE TEATADA PASSIANDMED HILJEMALT KOOS LÕPLIKU TASUMISEGA)
* Kerge eine lennukis

Lisakulud

* Jerashi ekskursioon 30 EUR (ettetellimisel ja tasumisel Eestis)
* Ühene majutus hotellides, hind 258 EUR
* Tervisekindlustus al 8,05 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse.
* Riigist lahkumise (Jordaaniast) piirimaks 8 JD (tasutakse kohapeal; hind võib muutuda).
* Riigist (Iisraelist) lahkumise maks 47 USD (tasutakse kohapeal, hind võib muutuda).

Lisainfo

Muuseumide ja teiste tasuliste objektide sissepääsud:
* Petra 50 JOD (kuni 14a tasuta)
* Keraki kindlus 1 JOD
* Rooma varemed Jerashis 9 JOD (sissepääsu pilet ja kohaliku giidi tasu)
* Ajlouni kindlus 1 JOD
* Ammani tsitadell 2 JOD
* Madaba 1 JOD
* Nebo mägi 1 JOD
* Hammami külastus u 20-25 JOD
* Iisraelis tasulised sissepääsud  51 USD (makstakse USD kogusummana)
NB! Hinnad 2010 a seisuga, hinnad võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast.

Oluline teada:

*Lubatud pagasimäär lennukis on 15kg registreeritavat pagasit ja 5kg käsipagasit.
* Koos lõpliku tasumisega palume meile teatada passi number ja kehtivusaeg! Ilma selleta ei ole võimalik vormistada viisasid. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast riiki sisenemist
* Jordaaniasse ei ole võimalik viisat vormistada halli passi omanikele!
* Soovitame kanda mugavat riietust ja jalanõusid. Olemaks solidaarne ja mitte riivamaks kohalike tundeid, soovitame naisterahvastel valida pikkade varrukatega pluusid ja pikkade säärtega püksid või pikem seelik. Soovitame kaasa võtta ka mõni soojem riietusese, kuna õhtuti võib olla üsna jahe. Kaasa võtta ujumisriided.
* Elekter on Jordaanias 220 volti.
* Kuigi hotellides, suuremates restoranides ja poodides on võimalik tasuda krediitkaardiga, soovitame reisile kaasa võtta sularaha. Kaasa on soovitav võtta USD või EUR, mis kohapeal saab vahetada Jordaania dinaarideks.
* Reisi hinna sisse ei ole arvestatud jootraha. Iisraelis ja Jordaanias on kombeks anda teenindajatele praktiliselt ALATI jootraha (pakikandjatele hotellis, teenindajatele restoranis). Jootraha jäetakse üldjuhul ka kohalikule giidile ja bussijuhile (~2-3 JOD päev) ning Iisraelis 2-3 USD päevas. Soovitame reisile kaasa vahetada USD. Iisraelis on käibel rahaühikuna Iisraeli seekel - ILS. Eestist võib kaasa vahetada seekeleid või dollareid.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige