Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

India

Kõrghetked: Kuldne kolmnurk - Delhi ja Islami Hiilguse mošee, Rajasthani pealinn Jaipur, Agra ja Taj Mahal, Khajuraho templikompleks, massaaž Ayrveda keskuses, Varanasi.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 05.11.11-14.11.11
Kestvus: 10 päeva
Hind: al 2 299.00 €
Prindi

Üldinfo

Kutsume Teid tutvuma mitmepalgelise Indiaga – India on meie jaoks eelkõige see müstiline religioosne maa, kust pärinevad hinduism ja budism. Indias toimib kõik teises rütmis - aeg, inimesed ja vahemaad. Reis Indiasse on justkui puhkus kõigest senituntust: see kõik on eksootiline, müstiline, religioosne, räpane, haisev, unustamatu, hullumeelne, vaene, suurepärane, ajalooline, kõike seda korraga ja ühekaupa ja veelgi enam. India kingib sulle elamuse igal juhul.
Ja vaatamist on seal palju - kaugetest aegadest pärit hindude templid, mis meie silmale on võib olla vastuvõetavamad, kui kaasaegsed värvikirevad tegutsevad pühamud; suurepärased moslemi ehitised, millest kõige kuulsamat Taj Mahali peab kindlasti nägema; dzunglites asuvad müstiliste muistsete linnade ja templite varemed ja palju muud vapustavat ja meeldejäävat.
 

Giid

Reisil on giidiks Argo Kasela.
Argo Kasela on olnud tegev professionaalse giidi ja reisikorraldajana juba oma viisteist aastat. Oma põhjalikud teadmised Vahemere kultuuriruumist ja antiik-kultuurist põimib Argo alati sõnaosavatesse ja hästi läbimõeldud jutustustesse. Ka päevapoliitika on pea alati Argo aruteluteemade hulgas ning just ajaloo ja kaasaja ühendamine ning seoste loomine, on tema tugevaks küljeks. Argo on karismaatiline ja hea lugude vestja. Germalo Reiside reisisihtidest on Argo lemmikud kahtlemata Türgi ja Kreeka.
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-HELSINGI-DELHI

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 16:30. Lend Tallinn-Helsingi kell 18:00-18:35 ja Helsingi-Delhi kell 20:05-06:25 (kohalikud ajad).
Palume kontrollida lennuki väljumise aega vahetult enne reisi!
 

2. päev NEW DELHI

Saabume Delhisse. Delhi on India Vabariigi pealinn, mis on olnud pidevalt asustatud alates 11. sajandist eKr. kuni tänaseni. Praeguse Delhi vaatamisväärsused pärinevad peamiselt Delhi sultanaadi ja Suurmogulite riigi aegadest. Vaatame Jama Masjidi mošeed ning külastame paika, Raj Ghat, kus 1948. aastal mõrvati ja hiljem tuhastati India iseseisvuse isa Mahatma Gandhi. Pärastlõunal käime India vanimas Islami Hiilguse - Quwwat-ul-Islam - mošees, kus asub Delhi sümboliks olev Qutb Minari minaret. Näeme briti koloniaalvõimu poolt 19.-20. sajandil loodud Delhi võimukeskust: parlamendihoonet ja presidendilossi ning India Väravat. Majutus hotellis New Delhis.
 

3. päev NEW DELHI – RAJASTHANI PEALINN JAIPUR

Hommikusöök hotellis. Lahkume Delhist ja pärastlõunal jõuame roosast liivakivist ehitatud Rajasthani osariigi pealinna Jaipuri. Jaipur on India rajputivürstide tuntuim kindluslinn. Külastame tähtede vaatlemise vastu huvi tundnud maharadža poolt ehitatud observatooriumi ja 18. sajandi algul rajatud Jaipuri linna paleekompleksi, mida peetakse hinduistliku linnaplaneeringu ja arhitektuuri tipuks. Majutus Jaipuris. Õhtul on soovijatel võimalus sõita Jaipuri lähedal asuvasse kohalike seas populaarsesse etnokülla: vaatame rahvuslikke tantse, naudime vürtsikaid rajasthani sööke ja näeme, kuidas valmistatakse indiapärast käsitööd.
 

4. päev JAIPUR – AMBERI KINDLUS - BHARATPUR

Hommikusöök hotellis. Külastame Jaipurist 11 km eemal asuvat maalilist, massiivset Amberi kindlusekompleksi (12.-18. sajand), kuhu soovijad saavad siseneda iidsete radžade kombel elevandi seljas. Jaipur on eriliselt tuntud tekstiilitööstuse poolest. Vaatame meiegi, kuidas siin riiet valmistatakse. Vaba aeg linna turul. Pärastlõunal lahkume Jaipurist ning sõidame Bharatpuri. Majutus hotellis.
 

5. päev BHARATPUR - FATEHPUR SIKRI - AGRA

Hommikusöök hotellis. Soovijatega külastame Keoledao rahvusparki, mis on koduks paljudele lindudele.
Teel Agrasse külastame India kuulsaima moslemivalitseja Akbar Suure (1556-1605) poolt 16. sajandi lõpul keset poolkõrbe rajatud Fatehpur Sikri linna (mošeed ja paleekompleksi), mis täna hüljatud kummituslinnana meenutab muistse valitseja hiilgust.
Jõuame Agrasse. Tutvume India tuntuima ehitise Taj Mahaliga. Valgest marmorist Taj Mahal on kuulsaim monument armastusele, moslemivürst Shah Jahani poolt oma varalahkunud naisele Mumtaz Mahalile rajatud mausoleum.
Agras vaatame veel ka 17.sajandist pärit kuulsat Punast kindlust, mis on Suurmogulite ajaloo ja arhitektuuri suurepärane näide. Külastame ka Agrast 4km kaugusel asuvat Sikandra linna, mis on koduks Akbar Suure maosoleomile. Majutus Agras.
 

6. päev AGRA - GWALIOR - ORCHA

Hommikusöök. Lahkume Agrast ning sõidame Gwaliori, kus külastame Gwaliori kindlust, mis juba peaaegu 1000 aastat on valvanud Gwaliori linna üle. Gwalior on ajalooliselt olnud algselt jainistide pühakoht ning ka ka suurepärane näide hindu arhitektuuri parimatest aegadest. Peale  lõunat jätkame oma teekonda ning õhtuks jõuame Orchasse. Majutus hotellis Orchas.


7. päev ORCHA - KHAJURAHO

Hommikusöök hotellis. Külastame Orchha kindlusi.
Sõidame Khajurahosse. Külastame džungli keskel asuvat kõige tuntuimat hindu templikompleksi, mis on just eriti kuulsad seal asuvate erootiliste skulptuuride poolest. Khajuraho oli Rajputi dünastia religioosne keskus 10.-11. sajandil ning seal oli 80 templit. Praeguseks on säilinud 22 templit, mis välismaalilma jaoks avastati uuesti džunglist alles 20 sajandil.
Õhtul soovijatele rahvuslik show tantsudega.
Sellele järgnevalt pakume soovijatele võimalust lõõgastuda Ayurveda keskuses massaaži nautides.
Majutus hotellis.
 

8. päev KHAJURAHO - VARANASI

Hommikusöök hotellis. Soovijatel on võimalus sõita Khajuraho lähedal asuvasse rahvusparki. Näeme uhket kanjonit ning pargis elavaid loomi - peamiselt ahve, kitsi ning antiloope. Päikesepaistelise ilma korral võib kanjoni jõe kaldal näha ka päikest võtmas krokodille ja alligaatoreid.
Pealelõunal lendame Varanasise. Külastame Sarnathi, mis sümboliseerib budismi sündi. Siin avaldas Buddha oma õpetuse ja asutas kloostri. Sarnathi muuseumis leidub palju huvitavat – erinevatest ajastutest ja stiilides pärit kunsti, skulptuure ja palju muud. Majutus Varanasis.


9. päev VARANASI - DELHI

Varahommikul teeme koos päiksetõusuga sõidu Gangese jõel ning jälgime, kuidas Varanasi ärkab ellu jõe kallastel. Näeme nii inimesi pühas jões kümblemas ja tõusvat päikest kummardamas kui ka elu lõppu – jõe kallastel on pühad kremeerimis kohad. Usutakse, et kui surra Varanasis, siis saab otse taevasse. Pealelõunal lendame Delhisse. Soovijatega läheme koos õhtust sööma. Majutus Delhis.
 

10.päev DELHI - TALLINN

Transfeer lennujaama. Lend Delhi-Helsingi kell 10:20 - 15:10 ja Helsingi – Tallinn kell  16:55 - 17:30 (kohalikud ajad).


Reisi hind:

2299 EUR* / 2420 EUR
35971,53 EEK*/ 37864,77 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 15.03.2011
 

Hind sisaldab

* Lennupiletid Tallinn–Helsingi–Delhi–Helsingi–Tallinn
* Lennujaamamaksud
* Käibemaks
* Majutus hotellides **** vastavalt programmile kahestes tubades hommikusöögiga
* Lennukipiletid Khajuraho - Varanasi ja Varanasi - Delhi
* Mugavustega konditsioneeriga bussi kasutamine
* Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile
 

Lisakulud:

* Viisa 60 EUR
viisa jaoks on palume pass ja 1 foto (värviline, suuruses 35 mm x 45mm) tuua büroosse 1 kuu enne reisi ning ankeedi täitmiseks anda meile teada oma amet ning isa nimi.
* Tervisekindlustus al. 250 EEKi, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, 65-80a kallim tariif lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustus!
 

Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele
Tasulised sissepääsud:
Delhi
Jama Masjid moshee tasuta, pildistamispilet 200 IRS
Qutb Minar 250 INR filmimispilet 25 IRS
Jaipur
Observatoorium 100 INR, filmimispilet 200 IRS
Linnapalee 300 INR
Amberi kindlus 150 INR filmimispilet 100 IRS
elevandisõit /1 elevant/ 2 inimest 570 INR
Etnoküla koos õhtusöögiga 600 INR
Bharatpur
Keoledao rahvuspark 350 INR
Fatepur Sikri
Mošee ja palee 260 INR filmimispilet 25 IRS
Agra
Taj Mahal 750 INR, filmimispilet 25 IRS
Punane kindlus 300, INR filmimispilet 25 IRS
Sikandra 110 INR, filmimispilet 25 IRS
Gwalior
Kindlus 100 INR, filmimispilet 25 IRS
Orcha
Kindlus 250 INR filmimispilet 200 IRS
Khajuraho
Templid 250 IRS, filmimispilet 25 IRS
Rahvusõhtu täpsustamisel
Ayurveda massaazh 1300-2800 IRS
Väljasõit rahvusparki u 1000 INR
Varanasi
Paadisõit Gangesel 7 USD
Sarnathi muusem 3 USD

Lõunasöögid (rikkalikud, enamasti rootsi lauas), maksavad 350 - 500 ruupiat
Õhtusöök viimasel õhtul Delhis u 400-500 ruupiat

Indias on kombeks jätta kohalikele giididele ja bussijuhtidele jootraha, kokku võiks arvestada u 1000 IRS.
Tasuliste sissepääsude hinnad seisuga 2009a.
Hinnad võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast!


Oluline teada:

* Soovitame raha vahetada vähemalt 250 USD.
* India ruupia kurss on 1 USD on u 44 ruupiat, kurss muutuv
* Palume kontrollida passi kehtivusaega (minimaalne kehtivusaeg 6 kuud peale reisi lõppu) ja et passis oleks vähemalt 2 vaba lehekülge viisa jaoks.
Mosheedesse ei ole tohi siseneda jalanõudega – need jäetakse väljapoole ning pärast on sobilik valvurile jätta jootraha u 10 IRS.
Soovitame ka konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstidega. Vajalikku informatsiooni saab ka www.tervisekaitse.ee
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


Meeldejäävat reisi!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige