Maroko koostöös Maalehega

Maroko koostöös Maalehega

31.10.18 - 07.11.18
Giid Tea Reinvald
 Hind al 999
Ooteleht
"... ja Aladdini juurde tuli Maghribi võlur“ - nii algab üks ilus vana araabia muinasjutt, millele järgnevad fantastilised seiklused. Maroko on värav Aafrikasse ning imeline vanaaja ja kaasaja sulam. Maroko pakub silmale kõikvõimalikke vikerkaarevärve - punane linn Marrakech, valge Casablanca, ookrivärvi või rohelised seedrimetsadega kaetud mäed ja linnade kirjud soukid ehk turuväljakud.
 
Marokolased ise on ka sama värvikad ja sama erilised, kui nende maa - segu erinevatest kohalikest berberi hõimudest ning sisserännanud araablastest. Maroko on maa, mis Teid oma mitmekülgsusega kindlasti võlub!
300 päikesepaistelist päeva aastas, kilomeetreid kulgev liivane ookeani rannik, lõhnu ja värve täis vanalinn – see on Agadir. Maroko on maa, mis Teid oma mitmekülgsusega kindlasti võlub!
 
Ainult sellel reisil traditsiooniline Maalehe piknik, tutvume argaaniõli valmistamisega, külastame eksootilisi aedu Rabati lähistel, Fesi linnapark, puhkus Agadiris ühendatud põnevate vaatamisväärsustega!

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–AGADIR
Koguneme kell 13:15 Tallinna lennujaama lendudele registreerimise check-in lauas nr 1, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Agadir kell 15:15-19:05 (kohalikud kellaajad, lennu number MYX593). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!
Agadir on Atlandi ookeani ääres paiknev kosmopoliitne kuurortlinn, kus on loodud suurepärased olud ja võimalused mõnusaks puhkuseks ning ühtlasi on säilinud marokolikku eksootikat: promenaad, pikad liivarannad (7 km), poed, euroopalikud kohvikud ja hõrgutavad kalarestoranid. Transfeer hotelli.
Majutus kolmel järgneval ööl Agadiris hotellis Best Western**** või sarnases.

2. päev AGADIR- RAHVUSÕHTU
Hommikusöök hotellis. Täna tutvume selle populaarse turismipiirkonnaga.
Agadiri linna ajalugu ulatub kaugesse minevikku. Siiski ilmestab tänast Maroko moodsat linna avarus ning linnamaastikke ilmestavad paljud aiad ja pargid. Jalutame ja proovime kauplemist linna suurimal turul - souk el Hadi. Apelsinimäed, maitseainelettide värvikirevus ja hõrgutavad lõhnad, hennamaalijad ja eksootilistes kostüümides veemüüjad. Tutvume Agadiri sadama rikkaliku ja muljetavaldava valikuga kalaturuga. Tutvume kaluri igapäevaeluga. Siinsamas valmivad ka traditsioonilised suured paadid, millega kalurid merel käivad. Imetleme rikkalikult dekoreeritud Agadiri mošeed. Naudime vaateid ookeanile ja linnale mäelt, mis oli 1540. aastal ehitatud kasbahi asukohaks.
Soovitame osa võtta tüüpilisest ja meeleolukast berberi stiilis folklooriõhtust rikkaliku toidu ja rahvusliku muusika ja tantsuga (lisatasu eest).
 
3. päev BERBERI KÜLAD - MAALEHE PIKNIK
Hommikusöök. Suundume Anti-Atlase mägede vahele peidetud värvilisse Tafrouti külasse – roosakad graniidist kaljud, värvilised majade fassaadid ja Belgia kunstniku Jean Verami siniseks ja punaseks maalitud kivid. Just siit leiame iidsed berberi traditsioonid ja siiralt sõbralikud elanikud, kes teenivad enamasti leiba karjustena ja käsitöömeistritena.
Teel tagasi Agadiri, teeme peatuse Tiznitis, mis on tuntud hõbedast valmistatud ehete poolest.
Peame maha meeleoluka pikniku, mille käigus proovime kohalikke spetsialiteete.
 
4. päev AGADIR – ESSAOUIRA – EL JADIDA
Hommikusöök. Sõidame osaliselt piki ookeaniäärt, nautides võimsaid vaateid ookeanile. Esmalt sõidame UNESCO maailmapärandisse kantud Essaouirasse, ekskursioon ajaloolises linnasüdames medinas - linnamüür jasouk, mis on kuulus oma puitnikerdiste poolest ning kantud UNESCO maailmapärandisse. Jälgime kalasadamas kalurite igapäevaelu – just kalapüük on üks peamistest sissetulekuallikatest. Essaouira on kunagine portugallaste poolt ehitatud linn, linna teiseks nimeks on kujunenud endine portugali keelne nimetus Mogador. Linn on tuntud oma värskete mereannirestoranide poolest, vaba aeg lõunastamaks. Siinses piirkonnas kasvavad ka argaaniapuud, mille viljast saadakse väga hinnatud õli. Seda on kasutanud sajandeid berberi hõimud ja tänapäeval on see hinnatud komponent kosmeetikatööstuses. Tutvume argaaniõli valmistamise tehnoloogiaga.
Seejärel sõidame El Jadida piirkonda.  Majutus hotellis***.
 
5. päev EL JADIDA - CASABLANCA – FES
Hommikusöök. Sõidame Casablancasse riigi äripealinna. Teeme pildistamispeatuse ühe uue aja Maroko sümbolitest - Hassan II mošee juures, mis on koos selle juurde kuuluva 200 meetri kõrguse minaretiga üks maailma suurimaid. Seejärel külastame Rabati lähistel asuvat 1952. aastal Marcel Francois liivasele pinnasele rajatud eksootiliste taimede aeda Les Jardins Exotiques de Rabat Salé. Õhtuks jõuame Fesi, ühte neljast nn kuninglikust linnast. Majutus hotellis*** kahel järgneval ööl.
 
6. päev FES - MEKNES - VOLUBILIS
Hommikusöök. Linnaekskursiooni ajal vaatame kahte linnaosa - linna vanemat medinat Fès el-Jedidi ja uuemat Fès-el-Bali. Näeme kuningapaleed ja siseneme vanalinna keerdkäigustikku, kus tutvume Fesi linna traditsioonilise käsitööga - külastame naha-, sepa- jm tööpoekesi. Fes el-Bali on UNESCO maailmapärandi nimekirjas ning see vanalinn on praegu maailma suurim autovaba tsoon, kus tänavad on kitsad, käänulised ning liiklusvahendiks suurte koormatega eeslid. Tutvume Fesis Jnan Sbili linnapargiga. Pärastlõuna aga veedame teises kuningalinnas Meknesis, mida tuntakse ka Maroko Versaille’na. Näeme kuningapaleest ainsat säilinud osa - hobusetalle. Hobused olid paleekompleksi ehitanud karmi valitseja suur armastus. Samuti külastame Vana-Rooma linna Volubilist, kus saab imetleda suurepäraseid mosaiike.
 
7. päev FES - MUINASJUTULINE MARRAKECH
Hommikusöök. Varahommikul alustame päevast väljasõitu riigi kõige kuulsamasse linna, endisesse pealinna Marrakechi. Ületame Kesk-Atlase mäed ja peatume prantslaste ehitatud Ifrane linnakeses, mis meenutab rohkem Alpide kui Aafrika küla. Seedrimetsas imetleme koskede süsteemi. Legendaarne punane linn on andnud Marokole nime ning on praegu Maroko suuruselt kolmas linn Casablanca ja Rabati järel. Marrakech on eksootiline ja kontrastne. Tutvume Marrakechi kuulsaima vaatamisväärsusega, paljudele kirjandusest tuntud turuväljaku Djemaa el–Fnaga. See väljak täitub päevaks akrobaatide ja jutuvestjatega, veemüüjate, ahvipidajate ja tantsijatega, muusikute ja maotaltsutajatega. Võib vaadelda turuväljaku kirglikku elu ka katusekohvikust. Majutus Marrakechis hotellis El Andalous**** või sarnases. 
 
8.päev MARRAKECH – SÕIT AGADIRI, LEND AGADIR-TALLINN
Hommikusöök. Bahia palee külastamine viib meid tagasi võimsa vesiiri ja tema haaremi aegadesse. Jalutuskäik medinas, kus igapäevaelu tuksub samamoodi nagu paarsada aastat tagasi. Siin töötavad sepad, lõngavärvijad, vaibakudujad ja puunikerdajad. Kitsukestel tänavatel jalutades olete otsekui ajarändurid, sest see, mida siin näete, on praktiliselt muutumatuna püsinud neist aegadest, kui Fr. Tuglas või E. Viiralt siin viibisid. Külastame imelist Majorelli aeda, kuhu on maetud Yves Saint-Laurent.
Sõidame Agadiri lennujaama, lend Agadir-Tallinn kell 00:10-08:00 (kohalikud kellaajad, lennu number MYX594, kuupäevaliselt väljub ja Tallinnas maandub lennuk 8. novembri hommikul).

Reisi hind

999 €*
* Hinnale ei rakendu lisasoodustusi.
 
Hind sisaldab
 • Lennupilet otselendudele Tallinn-Agadir-Tallinn (Smartlynx Eesti tellimuslend)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • Majutus 7 ööd hotellides***/**** vastavalt programmile (2-in. toad), 7 hommikusööki
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused
 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühese majutuse lisatasu 125 €
 • Tervisekindlustus al 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif. Lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel
 • Lõunasöögid al 150 MAD/kord
 • Rahvusõhtu 40 €
Reisi hind ei sisalda muuseumide ja teiste tasuliste objektide hindasid.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Kuningapalee Meknesis 10 MAD
 • Volubilise Rooma varemed 20 MAD
 • Bahia palee Marrakechis 10 MAD
 • Medresse Fesis 20 MAD
 • Majorelli aiad 70 MAD

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

Lisainfo

Oluline teada
Palume meile enne reisi teada anda passinumber ja kehtivuse aeg. Pass peab kehtima vähemalt kolm kuud pärast reisi lõppu.
Soovitame vahetada vähemalt 200 € (soovitame kaasa võtta eurodes ning kohapeal vahetada dirhamiteks, kaasa võetud dirhamitega võib piiril tekkida probleeme).
Marokos on kombeks anda jootraha. Reeglina ei toimu ilma jootrahata selles riigis midagi. Jootraha 25 € inimese kohta katab kõik reisi jooksul vajalikud kulutused. Seega, eraldi juurde ei tule kusagil maksta. Praktika on näidanud, et see on kõige paremini toimiv süsteem. Jootraha katab kohalikud giidid, hotelli restoranid, koristajad ja pakikandjad hotellides jms.
Paljudes kohtades riietuse osas piirang – õlad ja põlved peavad olema kaetud.
Marokos pakutakse kontinentaalset hommikusööki.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
 
Lennuinfo
Äraantav pagas
Reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas
Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul
Toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.
Lennukompanii Smartlynx tellimuslendudele on võimalik tellida pardatoitlustus ette enne reisi internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda kõigile reisijatele.
 
Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida hiljemalt 48 tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehelt siin >. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi.
  
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Eesti kodanikud võivad Marokos viibida viisavabalt 90 päeva poole aasta jooksul. Marokosse reisimiseks on vajalik pass, mis peab kehtima veel vähemalt 3 kuud peale riigis viibimise lõppu. Palume meile teatada passiandmed hiljemalt kuu enne reisi.
NB! Halli passiga Marokosse reisida ei ole võimalik. Vt. konsulaarinfot Välisministeeriumi lehelt: www.vm.ee

Kaart:

31.10.18 - 07.11.18
Giid Tea Reinvald
 Hind al 999
Ooteleht
Giid
Tea Reinvald
Tea Reinvald on giidina olnud tegev nii kodu- kui välismaal juba 1990-ndate aastate algusest. Tartu Ülikoolist on pärit tema suur armastus inglise keele ja Briti kultuuriloo vastu, aga huvi maailma erinevate kultuuride vastu on ta viinud lähemasse kontakti kultuurihälli Kreekaga ning juba Aafrika mandrile jäävate Tuneesia ning Marokogagi...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Maroko koostöös Maalehega

Vaata reisist pilte