Saksamaa

Saksamaa

Saksamaa on igas mõttes mitmepalgeline maa – suured metsaalad, Alpid ja kaunid maastikud, romantilised väikelinnad, keskaegsed külad ja linnused. Kaasaegne Saksamaa on paljude kultuuride segu. See on maa, kus hinnatakse samaväärselt nii tehnilisi saavutusi kui ürgset loodust. Selle reisi jooksul näeme eelkõige minevikuhõngulist vana ja romantilist Saksamaad, kuid ka kaasaegset ja moodsat poolt.

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-BERLIIN,  BERLIIN
Koguneme Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis kell 11:30, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Berliin kell 13:25-14:10 (kohalikud ajad, lennunumber LO8157).  Palume kontrollida lennuki kellaaega vahetult enne reisi! 
Bussiekskursioon Berliinis - meid ootavad Keiser Wilhelmi kirik, tükike endisest müürist, Alexanderplatz ja 368 m kõrge teletorn ja Kurfürstendamm ning Potsdami väljak. 
Majutus kahel järgneval ööl Berliinis hotellis Arktur City Hotel *** või sarnases. 

2. päev   BERLIIN - POTSDAM - BERLIIN
Hommikusöök.  Sõidame Berliini lähistele Potsdami, et tutvuda Sanssouci pargi ning lossi ja Cecilienhofi lossiga, mis oli 1945. aastal Potsdami konverentsi toimumispaigaks. Sanssouci park on kõikide aiakunsti austajate maiuspala, mida ilmestavad ka mitmed Friedrich Suure ajal ehitatud lossid.
Naaseme Berliini. Jalgsi ekskursioonil jätkame tutvumist Saksamaa pealinnaga - uusrenessansi stiilis klaaskupliga Riigipäevahoone, Berliini sümboliks  peetav Brandenburgi värav, uhke Unter den Lindeni puiestee.  Soovijatele laevasõit. 

3. päev BERLIIN - MEISSEN 
Hommikusöök.  Sõidame Meissenisse. Jalutuskäik kaunis Meisseni vanalinnas - Albrechstburg, Frauenkirche ja raekoda. Kuid Meissen on eelkõige tuntud siinse portselanimanufaktuuri poolest, kus portselani hakati valmistama juba 18. sajandil. Tutvume valmistamise tehnoloogiaga, külastades muuseumi. Majutus hotellis*** või sarnases.

4. päev  ELBE JA DRESDEN 
Hommikusöök. Sõidame Dresdenisse, kaunilt taastatud Elbe-äärsesse Ida-Saksamaa linna. Jalutuskäik Dresdenis – Zwinger ja Saksi Rahvusooper ning Hofkirche ja taasavatud suursugune Jumalaema kirik. Soovijatel võimalus külastada mõnda galeriid või sisseoste sooritada. Imetleme Elbe äärseid kauneid vaateid Saksimaa Shveitsi piirkonnas.  Õhtuks jõuame Frankimaale ja majutus Frankimaal hotellis Igelwirt*** või sarnases. 

5. päev ROMANTILINE TEE -  DINKELSBÜHL -  ROTHENBURG 
Hommikusöök. Romantische Strasse ehk Romantiline tee on Saksamaa populaarseim tee turistide hulgas, ühendades Saksamaa kauneimaid paiku 400 km ulatuses. Külastame kuueteistkümne torni linna Dinkelsbühli. Kaunis linnasüdames asub Saksamaa ilusaimaks peetav gooti kirik. Külastame romantilist keskaegsetest müüridest ümbritsetud Rothenburgi linna. Saksamaa tunneb linna seal peetavate ajalooliste festivalide, kauni lossipargi ning jõulupoodide poolest. Linn on tõeliselt ilmekas näide keskaegsest linnapildist ja vahvärk arhitektuurist. Majutus  hotellis Merian*** või sarnases. 

6. päev ROTHENBURG - MÜNCHEN, LEND MÜNCHEN-TALLINN 
Hommikusöök.  Sõidame Baierimaa pealinna Müncheni. Linnaekskursioon: Frauenkirche, uue ja vana raekojaga Marienplatz, Neuhauseri tänav, teatiinide kirik ja kuningate residents. Münchenis asuvad Vana ja Uus Pinakoteek, Glüptoteek, Deutsches Museum ning isegi ööpottide muuseum. Vaba aeg muuseumide külastamiseks. Aeg suunduda lennujaama, lend München-Tallinn kell 20:50-00:10 (kohalikud kellaajad). Auf Wiedersehen Deutschland!

Reisi hind

759 €*799 €  
*Soodushind kehtib korduvreisijatele

Hind sisaldab:
 • Lennupilet otselendudele Tallinn-Berliin ja München-Tallinn (Nordica liinilennud)
 • Sõit kõigi mugavustega bussis 
 • 5 ööd majutust hotellides***(2-ne tuba) hotellides vastavalt programmile, hommikusöögid hotellis
 • Giidi/reisisaatja teenused 
Lisakulud:
 • Tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta) 7,86 €
 • Ühene majutus 150 €
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest
 
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Tasuliste objektide hinnad (makstakse sularahas)
 • Cecilienhof ja Sanssouci loss 17 € (grupipilet)
 • Riiklik portselanimanufaktuur 7 € (grupipilet)
 • Laevasõit Berliinis 10 € 
 • Dresdeni galerii 10 € (individuaalne pilet)
 • Berliini muuseumid (individuaalne pilet, hinnad sõltuvalt muuseumist)
Tasuliste sissepääsude hinnad võivad muutuda.

Viisa ja dokumendid

Saksamaale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Sihtkohta reisimiseks sobib nii kehtiv passi kui ka isikutunnistus (ID-kaart).

Lisainfo

Lennuinfo Nordica liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x20 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Kaart:

04.07.18 - 09.07.18
Giid Tea Reinvald
 Hind al 759
Broneeri
8 vaba kohta
Giid
Tea Reinvald
Tea Reinvald on giidina olnud tegev nii kodu- kui välismaal juba 1990-ndate aastate algusest. Tartu Ülikoolist on pärit tema suur armastus inglise keele ja Briti kultuuriloo vastu, aga huvi maailma erinevate kultuuride vastu on ta viinud lähemasse kontakti kultuurihälli Kreekaga ning juba Aafrika mandrile jäävate Tuneesia ning Marokogagi...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Saksamaa

Vaata reisist pilte