Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Ungari - reis madjarite maale

Kõrghetked: Tokaj ja Eger, Ungari uhkus Budapest, Balatoni järv, Hevize termaalveejärv, rahvuslik õhtu csardas, Bratislava külastus.
Transport: buss
 
Aeg: 08.06.11-14.06.11
Kestvus: 7 päeva
Hind: al 428.85 €
Prindi

Üldinfo

Kas teadsite, et siin asus 15. sajandil üks renessansi keskusi? Ungarit ja Sloveeniat on mõjutanud tatarlaste ja türklaste, Habsburgide ja venelaste mitmekülgne ajalugu. Keset Euroopat asuvad maad pakuvad meile harjumuspärasest erinevat õhustikku, kauneid külasid, kirikuid ja losse. Budapesti peetakse üheks Euroopa kauneimaks linnaks. Kui Teid meelitab maitsev toit ja suurepärased veinid ja hea seltskond, siis on see reis Teie jaoks!
 

Giid

Reisil on giidiks Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel. Triinu mitmekülgsus nii giidi kui isiksusena on selle töö juures ainult kasuks, sest see aitab luua vajalikke seoseid paljude eri valdkondade ja ajastute vahel. Lisaks ajaloole pakub Triinule sügavamat huvi fotograafia ja kaunid kunstid.
 

Reisikava

1. päev VÄLJASÕIT TALLINNAST, SÕIT LÄBI BALTIKUMI JA POOLA

Kogunemine Tallinnas kell 07:00 Estonia teatri vastas asuvas parklas. Palume kogunemise aega kontrollida vahetult enne reisi väljumist.
Sõidame läbi Eesti ja Läti. Lõunapeatus Leedus. Õhtuks jõuame Poola ja jätkame oma sõitu. Majutus Poolas, Lublini linna piirkonnas, hotellis***.
 

2. päev TOKAJ – EGER

Hommikusöök hotellis. Jätkame sõitu läbi Poola. Jõuame Slovakkiasse ja seejärel Ungarisse. Oleme jõudnud Tokaj veinipiirkonda, mis asub vulkaanilise päritoluga Zemplén mägede lõuna- ja kagupiirkonnas. Tokaj on Ungari vanim veinipiirkond, mis on kogu maailma juba sajandeid varustanud kuldse tokaieriga. Vaatame lummavat Tokaj vanalinna ja degusteerime kuulsat veini ajaloolises veinikeldris. Läbi Bükki mägede sõidame Egerisse, mis asub viinamarjaistanduste piirkonnas, mis jääb Mátra ja Bukki mägede vahele umbes 130 kilomeetrit Budapestist kirde poole. Majutume hotellis***.


3. päev EGER – UNGARI UHKUS BUDAPEST

Hommikusöök hotellis. Ekskursioon Egeris – ungari ühes ilusamatest linnadest. Egeri linn on olnud peaaegu sada aastat Türgi võimu all. Selle tunnistusena on säilinud üksikud ehitised, näiteks ühe mošee kõrge minaret. Tänapäevane Eger on Ungari üks kauneimaid barokk-arhitektuuriga linnu. Näeme Risti Johannesse katedraali, piiskopipaleed, samuti Dobo linnaväljakut, mis on oma nime saanud sama linnuse komandandi järgi, kes võitles türklaste vastu 1552. aastal ning koos ungari väikese väeüksusega suutsid linna kaitsta suure türklaste väe vastu. Egeri kaitsmist peetakse Ungari ajaloos madjarite suurimaks võiduks ning seda ajaloosündmust kirjeldab värvikalt Géza Gárdonyi romaan "Egeri tähed".
Edasi sõidame Ungari pealinna. Kunagised kaks linna Doonau vastaskallastel, Buda ning Pest, ühendati 1872. aastal ja nimetati Budapestiks. Linnaekskursioon: Buda kindlus, Gellerti mägi, Püha Mattiase kirik, kuningaloss, Kalurite bastion. Pesti tänavaääred on täis pikitud traditsioonilisi kohvikuid, butiike ja kutsuvaid restorane. Teeme laevasõidu Doonaul – näeme eriti selgelt, kuidas linn on jagunenud kaheks. Jõe ühel kaldal on iidne kuninglik pealinn Buda, kus palju vanu hooneid. Teisele kaldale on kerkinud Pest, moodne äri ja poliitilise elu keskus, kus paiknevad valitsushooned. Edasi viib meie teekond Balatoni järve kuurortlinna Balatonföldvár, kus ööbime kahel ööl hotellis**-***.


4. päev RING ÜMBER BALATONI JÄRVE

Hommikusöök hotellis. Balatoni järv ehk "Ungari meri" on oma 600 km2 suuruse pindalaga Kesk-Euroopa suurim sisejärv. Külastame Balatoni kõige ajaloolisemat paika Tihany poolsaart, mille kiriku asutamisloale kirjutas kuningas András I alla juba 1055 aastal ja mis on ühtlasi esimene ungarikeelseid tekstikatkeid sisaldav dokument.  Sõidame piki Balatoni kallast ja naudime kauneid vaateid. Ungaris on kõikjal kümblusasutusi ja tervisveekuurorte, mis asuvad arvukate soojaveeallikate läheduses. Mineraalvee- ja termaalveebasseinide vesi on tervistava toimega ning on lõõgastumisvõimalust pakkunud juba ammustest aegadest. Ujume Hevizi termaaljärves, kus juba vanad roomlased armastasid kümmelda. 18.sajandi algusest sai järvest hinnatud puhkepaik. Järvevesi sisaldab väävlit ja raadiumi, vesi paiskub 38 meetri sügavusest kraatrist sellisel hulgal üles (410 liitrit sekundis), et järve vesi uueneb iga 48 tunni järel. Suvel püsib järve temperatuur 33-36º piires.
Õhtul on igaühel võimalus tutvuda ungari köögiga, nautides lõbusat rahvamuusikat kohalikus chardas ehk rahvuslikus restoranis. Ööbime samas hotellis, kus eelmisel ööl.
 

5. päev HERENDI PORTSELAN - GYÖR – BRATISLAVA

Hommikusöök. Herendi portselanitehas aga tõi palju kuulsust juba Habsburgidele ja valmistas portselani nii Austria-Ungari kui ka teistele aristokraatidele. Kokku valmistati Herendis üle 3000 erineva mustri ja 16 000 erinevat disainimudelit. Kuninganna Victoria tellis 1851. aastal Londonis peetud maailmanäitusel kuldse medali võitnud mustriga lauaserviisi Windsori palee jaoks ja loomulikult hakati seda mustrit peale seda nimetama Victoriaks. Jätkame oma teekonda ja jõuame Györi. Teeme jalutuskäigu Györi linnas, mis asub kolme jõe – Mosoni-Duna, Rába ning Rábca – ristumiskohas. Linnapildi muudavad vaheldusrikkaks barokkajastu kaunistused. Aeg selleks korraks jätta jällenägemiseni Ungariga ning jõuame naaberriiki Slovakkiasse. Külastame Slovakkia pealinna Bratislavat – linnus mäe otsas, Püha Martini katedraal, kus krooniti kunagi ka ungari kuningaid. Vanalinn ja Doonau kaldapealsed. Ööbime hotellis***.
 

6. päev SÕIT LÄBI TŠEHHI JA BRNO LINNA KÜLASTUS

Hommikusöök. Sõidame läbi Tšehhimaa, peatume UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud linnas Brnos. Sõit jätkub läbi Poola. Ööbime Varssavis hotellis***.
 

7. päev SÕIT LÄBI BALTIKUMI

Hommikusöök hotellis. Jätkame kojusõitu läbi Baltikumi. Õhtuks jõuame Tallinnasse.
 

Reisi hind

428,85 EUR* / 451,53 EUR
6 710 EEK* / 7 065 EEK
* Soodushind kehtib korduvreisijatele.
 

Hind sisaldab

* Sõit kõigi mugavustega bussis (WC, video; soojad joogid hinna sees)
* 1 öö Poolas hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök
* 1 öö Egeri piirkonnas hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök
* 2 ööd Balatonföldváris hotellis**-*** (2-in toad), 2 hommikusööki
* 1 öö Bratislavas hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök
* 1 öö Varssavis hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök
* Ekskursioonid vastavalt programmile eesti keeles, giidi/reisisaatja teenus
 

Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:
* Tervisekindlustus al 7,38 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 

Lisainfo

Reisi hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja muude objektide hinnad:
Tokaj Disznokös veini degusteerimine 1450 HUF
Herendi portselanitehas ja muuseum 1800 HUF
Hevizi termaalveejärve 3 tunni pilet 2400 HUF, lisatasu eest ujumisrõngas jne.
Laevasõit Doonaul koos kokteilidega 2900 HUF
Mattiase kirik u 650 HUF
Ungari rahvusõhtu u 4500 HUF
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Oluline teada:
Ungari forinti kurss euro suhtes on 1 EUR = ~260 HUF. Seega tasuliste objektide külastamiseks soovitame arvestada orienteeruvalt 50 EUR. Soovitame vahetada eurod Ungari forintideks, sest kohapealne arveldamine toimub kohalikus vääringus.
1. ja 7. reisipäeva lõunasöökide tarbeks soovitame vahetada veidi raha Leedu littideks. Soovitame vahetada ka natuke raha Poola zlottideks.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii