Fääri saared - eksootiline põhjala

Fääri saared - eksootiline põhjala

Fääri saared on turismisihtkohana kauged ja kättesaamatud. Massiturismi siin peaaegu ei leidu - ehk on 18 saarest koosnev saarestik keset Atlandi ookeani selleks veidi liiga eraldatud, liiga kaugel põhjas, liiga muutliku kliimaga ja harjumuspärasest liiga teistmoodi. Seda enam armuvad saare omapärasse ja võimsatesse loodusmaastikesse kõik, kes taval või teisel siia on sattunud.
  
Laugjad rohelised mäenõlvad ja mitmesaja pealised lambakarjad igirohelistel rohumaadel, dramaatilised kaljud ja kitsad fjordid, pea igal sammul tunnetatav emotsioon looduse kõikvõimsusest, murumätastega kaetud katustega kirjud nukumajad ja karmis elukeskkonnas kadestamisväärse elurõõmu ja sõbralikkuse säilitanud fäärlased - reis Fääri saartele on tõeline maiuspala karge Põhjala armastajatele ning kõigile loodusnautlejatele. Meid ootavad taltsutamata loodus, unikaalsed hetked, rääkimata lood.

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-KOPENHAAGEN-FÄÄRI SAARED, THORSHAVN
Koguneme  Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis kell 04:45, kus kõikidele reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Kopenhaagen kell 06:30-07:05 ja Kopenhaagen-Fääri saared kell 12:00-13:15 (kohalikud kellaajad, lennu numbrid SK1791 ja SK1777). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi. 
Sõidame Fääri saarte maalilisse pealinna Thorshavnisse. Siin elab täna pea pool kogu saarestiku elanikkonnast. Jalutuskäik südalinnas, Tinganesis, mis on täis erksavärvilisi mätaskatustega piparkoogimajakesi ning õhtune vaba aeg. Thorshavnis on mitmeid väikesi poode, mis müüvad kohalikke produkte ja lambavillast tooteid. Samuti leiab siin hubaseid kohvikuid ja söögikohti  Fääri köögi nautimiseks.
Majutus neljal jargneval ööl vastavalt valikule.

2. päev STREYMOY SAAR 
Hommikusöök. Alustame tutvumist Fääri saarte imelise looduse ja kultuuripärandiga. 
Meie esimene sihtkoht on Kirkjubøur - väike kaluriküla Streymoy saare lõunatipus on justkui vabaõhumuuseum ent esmamulje on petlik. Siin on siiski oma igapäevaelu elav kohalik, peamiselt kaluritest koosnev, kogukond. See on Fääri saarte vanim ajaloo- ja kultuurikeskus. Siin on ajalooliselt paiknenud kohaliku piiskopi residents, siin paikneb Kirkjubøargarður ehk Roykstovan. Kui katoliikliku keskaja pühapaiga katedraal jäeti peale piiskopi residentsi maha jätmist 16. sajandi keskpaigas hooletusse, siis Roykstovanit peetakse maailma vanimaks senini asustatud puitehitiseks ning kogu kompleks on olnud sama perekonna valduses juba läbi seitsmeteistkümne põlvkonna. Pühale Olavile pühendatud keskaegne kirik veepiiril on aga ainus säilinud ja tegutsev keskaegne pühakoda kogu saarestikus. Arvatakse, et tänases alla sajapealise elanikkonnaga külas oli keskajal suisa 50 majapidamist.
Sõidame Streymoy saare maastikke nautides saare põhjaosasse, pea igal käänul avanevad uued loodusvaated. Maalilises Saksuni külas kõrgete kaljude vahel paikneb Dúvugardar - koduloomuuseum, mis annab meile selgitusi selle kohta, kuidas saarel on läbi aegade elatud ja toimetatud.
Üks suurimaid atraktsioone selles regioonis on Fossá, mis on kõrgeim kosk Fääridel oma 140 meetriga. Sobiva ilma korral võtame ette kerge matka veekaskaadi juurde, mis langeb järvest ookeani - Bøssdalsfossur. Vaimustavad vaated sakilistele kaljudele rannikul.
Tjørnuvík on Streymoy saare põhjapoolseim küla. Naudime dramaatilist rannajoont ja võimas pilt on ookeanist tõusvad kaljuformatsioonid, millele kohalikud on nime pannud Risin og Kellingin (tõlkes hiiglane ja vana nõid). Legendi järgi olevat nad tahtnud ööhämaruses Fääri saari Islandiga liita, ent päikesetõusul kivistunud. 
 
3. päev EYSTUROY, BORÐOI ja VIÐOY SAARED 
Hommikusöök. Suundume Fääri saarestiku põhjapoolsematele saartele.
226 meetri pikkune sild ühendab omavahel Streymoy ja Eysturoy saart. Möödudes Eiði külast jääb meie teele saarestiku kõrgeim mägi - Slættaratindur - 882 m üle merepinna. Mäe kuju meenutab rändajale Lõuna-Aafrika lauamäge, sest mäe „tipus“ on suisa jalgpalliväljaku suurune platoo. Kokku on saarestikus 10 mäge, mis küündivad üle 800 m merepinnast. Meie küll mäe otsa matkama ei hakka, ent huvitav on teada fakti, et mägi on pääsenud Guinnessi rekordite raamatusse kaugeimale ulatuva vaatega - siit pidavat ilusa ilmaga paistma suisa 550 km kaugusel olev Vatnajökulli liustik Islandil.
Jätkame sõitu  Gjógvi, küla paikneb väikese kaljulõhe ääres, mis pakub suurepärase asukoha looduslikuks sadamaks. Kaljulõhe juures võib tihti kohata ka lunne, kes on kaljuservale oma pesasid rajanud. Külastame Blásastova koduloomuuseumi.
Meie järgmine sihtkoht on Klaksvik Borðoy saarel - Fääri saarte suuruselt teine linn. Borðoy saarele pääseme läbi 5,6 km pikkuse veealuse tunneli, mis avati liikluseks 2005. aastal. Klaksviki paistavad kätte ära ka teised põhjapoolsed saared Kalsoy ja Kunoy. Jalutuskäik linnas.
Sõidame ka arhipelaagi põhjapoolseimasse külasse Viðoy saarel. Viðareiði, mis asub maakitsusel kõrgete mägede vahel. Samuti on siit kaunis vaade Borðoy ja Kunoy saarte kõrgeimatele tippudele. Huvitav on ühtlasi  teada,  Viðareiði lähedal paikneb Ennibergi kaljuneem, mis on Euroopa kõrgeim vertikaalselt avavette langev kaljusein (754 m).
 
4. päev  VESTMANNA LINNUKALJUD JA LAEVASÕIT - VABA AEG THORSHAVNIS või NOLSOY SAAR 
Hommikusöök.  Sõidame Vestmanna külasse ning jätkame siit juba laevaga (lisatasu eest) uudistama muljetavaldavaid Vestmannabjørgini linnukaljusid. Laevasõit kulgeb saarte vahel mööda väikeseid lahesopikesi mööda kaljukoobastest ja ookeani ulatuvatest kaljuneemedest. Linnustik on saarel rikkalik - oma merekruiisil näeme tõenäoliselt esindajaid mitmest saarel esindatud liigist. Siin pesitsevad  nii tirgud ja algid kui ka lunnid, kaljukajakad, tormilinnud. Fääri saarte rahvuslind seevastu on punase nokaga merisk. Kvívíki külas, mis on üks vanima asustusega külasid saarestikus, on konserveeritud viikingi talu jäänused. 
Õhtupoolikul vaba aeg Thorshavnis või soovijatega sõidame sobiva ilma ja tingimuste korral laevareis Nólsoy saarele, kus elab 40 inimest, kuid lambaid on rohkem. Tormipääsude koloonia on lausa Euroopa suurimaid. 
 
5. päev VÀGARI SAAR- LEND FÄÄRID-TALLINN
Hommikusöök.  Enne äralendu imetleme kauneid vaateid Vagari saarel. Aeg taas suunduda lennujaama ja lahkuda selleks korraks Fääri saartelt. Lend Fääri saared-Kopenhaagen kell 14:30-17:40 ja Kopenhaagen-Tallinn kell 22:50-01:20+1 (kohalikud kellaajad, lennu numbrid SK1778 ja SK1790). Tere tulemast tagasi koju! 

Reisi Hind

Majutusega külalistemajas Marknagil
899 €* / 946 €
Mugav, lihtne, puhas külalistemaja on umbes 30-minutilise jalutuskäigu kaugusel Torshavni kesklinnast. Külalistemajast avanevad imelised vaated ümbruskonnale. Dush/wc on ühine paari toa kohta.

Majutusega külalistemajas Bládýpi 
949 €* / 999 €
Hea asukohada lihtne külalistemaja Thorshavni kesklinnas mugavustega tubades. Üldruumides WIFI ühendus. 

Majutusega hotellis Streym***
999 €* / 1051 €
Hea asukohaga kesklinna hotell***, mugavustega ruumikad toad. Üldruumides olemas WIFI. Restoranid on hotelli vahetus läheduses. 

Majutusega hotellis Havn*** 
1044 €* / 1099 €
Kaasaegne hotell*** kesklinnas. Toad on varustatud dushi/wc, TV ning WIFI-ga. Restoranid ja poed hotelli vahetus läheduses. 
*Soodushind kehtib korduvreisijatele
 
Hind sisaldab:
 • Lennupilet  Tallinn-Fääri saared  ja Fääri saared-Tallinn (SAS liinilennud üle Kopenhaageni)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit mugavusega bussis vastavalt programmile
 • Majutus 4 ööd (2-in toad), 4 hommikusööki
 • Transfeer lennujaamast hotelli ja hotellist lennujaama, ekskursioonid vastavalt reisikavale
 • Eestikeelne reisiteenindus kogu reisi vältel 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus vastavalt majutusele
 • Tervisekindlustus al 5,21 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
Reisi hind ei sisalda muuseumide ja teiste tasuliste vaatamisväärsuste hindasid. 
 • Laevakruiis Vestmanna linnukaljudele ~55 € (ainult ettetellimisel, tasumine kohapeal)
 • Roykstovan  60 DKK
 • Duvugarður  40 DKK
 • Blasostova muuseum 50 DKK
 • Nolsoy laev u 40 DKK
 • Brekkatun 40 DKK
 • Lõunasöök Põhjamaade majas 195 DKK

Viisa ja dokumendid

Eesti kodanik saab Fääri saarte territooriumile siseneda samadel tingimustel nagu Taani territooriumile. Eesti kodanikule on Taani reisimine viisavaba.
Kuigi Schengeni sisepiiridel dokumente ei kontrollita, on kohustuslik kaasas kanda passi või ID kaarti, mis peavad kehtima kogu plaanitava reisi vältel. Erinevatel Schengeni riikide ametivõimudel (politsei, immigratsiooniametnikud) on õigus isikut tõendavat dokumenti küsida ja kontrollida. Eesti kodanikul on võimalik viibida ilma viisata kuni kolm kuud. Olles Taani kuningriigi autonoomne osa, ei kuulu Fääri saared siiski Euroopa Liitu.

Lisainfo

 • Kindlasti soovitame reisile ilmastikule vastavat riietust ja mugavaid, sportlikke jalanõusid.
 • Lõunasöögi hind alates 150 DKK
Lennuinfo SAS liinilennul
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.
 
Sihtkoha info
Nimi: Fääri saared (taani k. Færøerne, fääri k. Føroyar)
Pindala: 1399 km²
Rahvaarv: 48 650 inimest (01.01.2010.a.)
Rahvastiku tihedus: 35 inimest/km2 (01.01.2010.a.)
Ametlik keel: fääri keel
Riigikord: konstitutsiooniline monarhia, laiaulatuslik autonoomia
Riigipea: Taani kuninganna Margrethe II
Pealinn: Tórshavn (19 873 elanikku)
Rahaühik: Fääri kroon, paralleelselt kasutusel Taani krooniga (1 fääri kroon = 1 taani kroon)
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

Kaart:

14.07.18 - 18.07.18
Giid Heigo Sahk
 Hind al 899
Ooteleht
Giid
Heigo Sahk
Heigo Sahk on meie meeskonnas juba üsna Germalo algusaegadest peale ning on läbi aegade olnud üks meie paljude püsiklientide kindlaid lemmikuid. Oma kaasakiskuva ja loogilise jutuvestmisega aitab Heigo kiiresti mõista ka mitmete käänuliste ajaloo keerdkäikudega riikide kujunemislugusid, erinevate rahvaste kombeid ja harjumisi ning argipäeva...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Fääri saared - eksootiline põhjala

Vaata reisist pilte